Beştepe'de göreve başlama töreni

Beştepe'de göreve başlama töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişin ardından ilk konuşmasını Beştepe'de yaptı. cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemi , "reform ve yenilenmenin adımları" olarak tanımladı. Tekirdağ Çorlu'daki tren kazası nedeniyle törenin bazı bölümleri ise iptal edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Külliye'ye girişinde böyle karşılandı, önde süvari birliği, arkada 101 pare top atışı vardı..

Yemin töreninin ardından gözler Beştepe'ye çevrildi, Cumhurbaşkanlığı göreve başlama töreni ilkelere sahne oldu.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törende her meslek gurubundan vatandaş yer aldı. Farklı ülkelerden gelen çok sayıda devlet başkanı , Başbakan ve parlamento başkanı da oradaydı.

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan , konukları selamlayarak alana ilerledi, saygı duruşu ve istiklal marşı'nın ardından Erdoğan konuşmasını yaptı.

" ALLAHIM BİZİ AİLEMİZİ BÜTÜN YOL ARKADAŞLIRIMIZI YOLLARIN TUZAKLARINDAN KORU SEN Kİ HERŞEYE GÜCÜ YETENSİN BU BÜRAKE GÜNDE DİLEĞİMİZ ODUR Kİ BU MİLLET İBİR KEZ DAHA ZAFERLE MÜJDELE YA RABBİ "

Erdoğan , konuşmasında bir noktanın altını çizdi; yeni yönetim modelini övdü.

"HAMOLSUN MİLLETİMİZ BİZİ HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADI YOLDA BIRAKMADI ...BİZİ SEÇTİ .....81 MİLYONUN TAMAMININ CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMUZUN BİLİNCİYLE MİLLETİMİZE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ "

"ÜLKEMİZE ÇOK BÜYÜK BEDELLER ÖDETEN BİR SİSTEMİ ARTIK GERİDE BIRAKIYORUZ ...BUNDAN SONRA MİLLETİN DOĞRUDAN YETKİ VERDİĞİ VE HESAP SORMA HAKKINA SAHİP OLDUĞU...UYUMLU ŞEKİLDE YÜRÜTECEKTİR "

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ZORLAMA DEĞİL TARİHİ BİZİ YÖNLENDİRDİĞİ......GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR"

Cumhurbaşkanı, daha güçlü türkiye vurgusunu yineledi.

"GÜÇLÜ MECLİS GÜÇLÜ HÜKÜMET GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN YOLA KOYULUYORUZ "

"TÜM ENGELLERİ AŞTIK TÜM TUZAKLARI BOZDUK "

"BUNDAN SONRA BİZE DÜŞEN MEDENİYETİMİZİN İNŞASI VE İHYASI İÇİN ÇALIŞMAKTIR AMA ÇOK ÇALIŞMAKTIR VAKİT HEDEFLERİMİZE DAHA KARARLI DAHA HIZLI ŞEKİLDE YÜRÜME VAKTİDİR BUGÜN BİSMİLLAH DİYEREK...İLK İMTİHANI 2023 HEDEFENE ULAŞMAK OLACAKTIR "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sistemle reformlara ağırlık verileceğini söyledi.

"REFORM VE YENİLENMENİN ADIMLARI ..ATACAĞIZ İSKELETİNİ OLUŞTURUP ÇATISINI ÇATTIĞIMIZ YENİ YÖNETİM SİSTEMİNİ GELİŞTİRİREK İLERİYE TAŞIYACAĞIZ HİZMET ÜRETEN BİR DEVLET YAPISINI İNŞA ETMİŞ DURUMDAYIZ "

Erdoğan'ın gündeminde Tekirdağ Çorlu'daki tren kazası da vardı.

"ELİM TREN KAZASI NEDENİYLE LAZER IŞIK GÖSTERİSİ GİBİ GÖSTERİLERİ İPTAL ETTİK TABİİ BU KAZADA ÖLEN KARDEŞLERİMEZ ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM ..YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM "

Eroğan'ın konuşmasının ardından, göreve başlam duası yapıldı. Mhp lideri Devlet Bahçeli ve diğer siyasiler de törende bulundu. CHP'den ise katılım olmadı.

Bu arada törende, misafirlere, darphane tarafından özel bastırılan ve arka yüzünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin bulunduğu 1 liralık madeni para hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk yurtdışı ziyaretini Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yapacak. Erdoğan ardından çarşamba günü nato zirvesine katılacak. Cuma günü de yeni kabinenin ilk toplantısı gerçekleşecek

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz