Yunan başbakan çipras'tan darbeci asker açıklaması

Yunan başbakan çipras'tan darbeci asker açıklaması

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye ile yaşanan "darbeci asker" krizi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu... Çipras, Türkiye'ye darbeci askerleri iade etme vaadinde bulunmadığını öne sürdü.


Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ERT devlet televizyonuna verdiği demeçte Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a 8 darbeciyi iade etme vaadinde bulunduğu söylemini reddetti...

Çipras, "Böyle bir şeyi söylemiş olamam çünkü kuvvetler ayrılığı kavramının manasını biliyorum ve yargı kararı konusunda bir vaatte bulunamam" şeklinde konuştu.

Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması hatırlatılan başbakan Çipras, "Telefonda kendisi ne anladı bilmiyorum ama ben böyle bir vaatte bulunmadım" dedi.

Çipras aynı zamanda "2 Yunan askerine karşı 8 Türk askerinin takası konusu gündeme geldi mi? sorusuna da "Hayır böyle bir şey istenmedi isteyemezler de" ifadeseni kullandı.

Çipras, darbecilerin Yunanistan tarafından kabul edilmediğini de söyledi.

Yunanistan'ın darbelere karşı olduğunu belirten çipras, yunan yargısının adil davranarak bu şahısların darbeye katılıp katılmadıklarını araştıracağını ümit ettiğini bildirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz