Bayram tatili öncesi sürücülere uyarı

Bayram tatili öncesi sürücülere uyarı

Bayram tatili öncesinde, "yollar kan gölüne dönmesin" diyen uzmanlar, sürücüleri uyardı...İçişleri Bakanlığı da, 81 ilin valiliğine genelge gönderek, trafik denetimlerinin sıkılaştırılmasını istedi...

Ramazan Bayramı için geri sayım başladı; Tatil planları yapanlar hazırlıklara başladı...

Ancak, bu bayram tatilinde de yollar kan gölüne dönmesin diyen uzmanlar uyarıyor... Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Sürücüler, seyahate çıkmadan önce araçlarının lastik, far, silecek, egzoz, fren, akü, klima, amortisör ve diğer kontrollerini mutlaka yaptırmalı; Trafik kurallarına mutlaka uyulmalı" denildi.

Peki, vatandaşlar yola çıkmadan önce bu uyarıları dikkate alıyor mu?

İçişleri Bakanlığı da, 81 ilin valiliğine genelge gönderek, trafik denetimlerinin sıkılaştırılmasını istedi... Bu bayramda trafik, karayolu üzerinde yapılacak denetimlerin yanı sıra havadan helikopter ve dronlarla da izlenecek. Bayram öncesi ve sonrası olmak üzere 6 gün boyunca toplam 35 bin 451 trafik ekibi ve 69 bin 639 trafik personelini görev yapacak.

İstanbul Valisi Vasip Şahin de, bayram tedbirlerinin alındığını söyledi.

"KARA VE DENİZYOLUNDA HASTANELERDE TEDBİRLERİMİZİ ALDIK..."

Atatürk Havalimanı'nda ise, bayram öncesi yoğunluk başladı. Bazı yolcular, havalimanı otoparklarında araçları için yer bulmakta zorlandı.

Türk Hava Yolları, Ramazan Bayramı dolayısıyla 84 ek sefer düzenledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz