İmar affı'na 3 günde 188 bini aşkın online başvuru

İmar affı'na 3 günde 188 bini aşkın online başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar affı kapsamında Yapı Kayıt Belgesi almak için e-Devlet üzerinden başvuruların ilk üç günde 188 bin 571'e ulaştığını bildirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar affı konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakanı Özhaseki, Bakanlıkça uygulamaya konulan ve son dönemde vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği düzenlemede başvuruların 8 Haziran itibariyle e-Devlet üzerinden alınmaya başladığını hatırlattı.

Bu kapsamda İmar Barışı düzenlemesinden yararlanmak isteyenlerin sayısının, her geçen gün arttığını belirten Özhaseki, "e-Devlet'ten sisteme ilk üç günde 171 bin 638 konut sahibi, 16 bin 933 de iş yeri sahibi başvurdu. Böylece il üç günde Yapı Kayıt Belgesi için müracaat eden vatandaşların sayısı 188 bin 571'e ulaşmış oldu" diye konuştu.

Özhaseki, vatandaşlara söz konusu başvurulara ilişkin, "Büro açarak, yönlendirmek isteyenlere vatandaşlarımız itibar etmesinler. Kendileri isterlerse doğrudan internet ortamında sisteme girebilir, il müdürlüklerimize gidebilir, ilçelerde de tapu müdürlüklerimize giderek, oradan yardım alabilirler" uyarısında da bulundu.

Başvurularda İstanbul için farklı bir yol izlediklerini anlatan Özhaseki, "Ketni 40 yerinde bürolar açtık. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sosyal tesislerini kullanıyoruz. Adresler belli. Vatandaşlar kendi ilçesinde memurlarımız vasıtasıyla müracaat edebilirler" ifadeseni kullandı.

Düzenlemede son başvuru günü 31 Ekim 2018 olarak belirlendi. Başvurunun ardından ödenmesi gereken bedel de 31 Aralık 2018 tarihine kadar yatırılabilecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz