Hz. Muhammed konulu karikatür yarışması düzenlenecek

Hz. Muhammed konulu karikatür yarışması düzenlenecek

Hollanda, İslam dünyasını ayağa kaldıracak skandal bir karara imza attı... Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Birimi, aşırı sağcı lider Geert Wilders'in parlamento binasında düzenlemek istediği Hz. Muhammed konulu karikatür yarışmasına izin verdi...

Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü Dick Schoof, aşırı sağcı lider Geert Wilders'in parlamento binasında düzenlemek istediği Hz. Muhammed konulu karikatür yarışmasına izin verdi.

Yetkililer, karikatür yarışması ve sergisinin sıkı güvenlik önlemlerinin bulunduğu parlamento binasında kapalı bir bölümde gerçekleştirileceği için, güvenlik açısından risk oluşturmadığını ifade etti.

İslam dünyasında Hz. Muhammed tasvirinin hoş karşılanmaması nedeniyle, Wilders'in düzenleyeceği karikatür yarışmasının güvenlik riski yaratacağından endişe ediliyordu.

Wilders, Hz. Muhammed konulu karikatür yarışmasının provokasyon amacıyla değil, düşünce özgürlüğüne vurgu yapmak için düzenlendiğini iddia etti.

Hollanda'da düzenlenecek yarışmada birinci olan karikatürün sahibine 5000 avro para ikinciye ise, 2000 avro ödül verilecek...

Para ödülü, adı açıklanmayan bir bağışçı tarafından karşılanacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz