Sanayi ve inşaatta ciro endeksi arttı

Sanayi ve inşaatta ciro endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayı ciro endeksleri yayımlandı. Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, Nisan'da geçen yılın aynı ayına göre yüzde 25,2 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu, nisan ayı ciro endekslerini açıkladı.

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 25,2 yükseldi.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi de bir önceki aya göre yüzde 3,5 artış kaydetti.

CİRO ENDEKSİ BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE %3,5 ARTTI

Sanayide takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksine bakıldığında, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 25,6 artış görüldü.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi de bir önceki aya göre yüzde 3,8 yükseldi.

İnşaat sektöründe takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksindeki artış, Nisan 2017'ye göre yüzde 35,6 olarak gerçekleşti. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi de bir önceki aya göre yüzde 4,5 artış olarak kayıtlara geçti.

İNŞAAT CİRO ENDEKSİ NİSAN 2018'DE %35,6 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi de bir önceki aya göre yüzde 3,8 yükseldi.

TİCARET CİRO ENDEKSİ NİSAN 2018'DE %23,8 ARTTI

Hizmet sektöründe takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23,6 artış gösterdi. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinde de bir önceki aya göre yüzde 1,2 artış oldu.

HİZMET CİRO ENDEKSİ NİSAN 2018'DE %23,6 ARTTI

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz