Döviz ve altın yükseldi, borsa düştü

Döviz ve altın yükseldi, borsa düştü

Piyasalarda yukarı yönlü seyir devam etti...Dolar 4,55'in, Avro 5'35'in üzerinde işlem gördü...Gram altın da 190 Lira'dan alıcı buldu.. Gözler şimdi, Amerikan Merkez Bankası Fed'in alacağı faiz kararına çevrildi...

Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz kararı öncesi Dolar ve Avro'daki yükselişini sürdürüyor.

DOLAR: 4,55
EURO: 5,37

"YUKARI HIZLI HAREKET GÖRDÜK YÜZDE 1 ÜSTÜNE ÇIKTI DOLAR DEĞER KAZANCI. TEMEL NEDENİ AMERİKA MERKEZ BANKASININ BU HAFTA AÇIKLANACAK FAİZ KARARI PİYASADA 0,25LİK FAİZ ARTIŞI BEKLENTİSİ VAR, TL BİR MİKTAR DEĞER KAYBEDİYOR. EURO'DA YİNE TL KARŞISINDA DEĞER KAZANIYOR."

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, Singapur'daki tarihi buluşması ve Trump'ın 'son derece kapsamlı' şeklinde açıkladığı metni imzalamaları uzmanlara göre dünyada Avro lehine, altının ise alehine sonuç doğurdu... Ancak Türkiye'de ise ,doların yukarı yönlü hareketi altının yükselişini de beraberinde getirdi.

"EURO - DOLAR, EURO LEHİNE GİDİYOR; O DA KUZEY KORE ABD GÖRÜŞMESİ İLE ÇOK BAĞLANTILI. ALTINDA DA AYNI DURUM SÖZ KONUSU GERGİNLİKLERİN ARTTIĞI DÖNEMDE ALTIN FİYATLARININ ARTTIĞINI BİLİYORUZ. BU GERGİNLİK RİSKİNİN AZALIYOR OLMASI BÜTÜN BUNLARIN ETKİSİYLE ALTIN GERİLEMİŞ DURUMDA AMA DOLAR TÜRKİYE'DE DOLAR KAZANDIĞI İÇİN ALTIN ULUSLARARASI PİYASADA DEĞER KAYBETSE DE TÜRKİYE'DE KAPALI ÇARŞI FİYATLARINA BAKTIĞIMIZDA ALTIN FİYATLARI ARTIYOR GİBİ GÖZÜKÜYOR. DIŞARIDAN ALDIĞIMIZ ÜRÜN OLDUĞU İÇİN BÖYLE OLUYOR."

ALTIN: 190

Borsa İstanbul da ise puan kaybı devam ediyor.

"SEÇİME GİTTİĞİMİZ BU DÖNEMDE ASIL ALICIMIZ OLAN YABANCILARIN TÜRKİYE PİYASALARINA İLGİ GÖSTERMEDİĞİNİN GÖSTERGESİ BU. 0154 FAİZ BU KADAR ARTMIŞKEN YABANCININ ANA YATIRIM TARAFI FAİZ TARAFINDA OLDU. BUGÜN YÜZDE12,5 CİVARI ENFLASYON VAR YÜZDE 20'LERE GELMİŞ FAİZ VAR YÜZDE 7, 7 BUÇUK CİVARI REEL FAİZ ALIYOR O REEL FAİZDEN YARARLANMAYA ÇALIŞIYOR. BORSA ŞUAN DOLAR CİNSİNDEN ÇOK UCUZLAMIŞ OLSA DA ASIL ALICIMIZ OLAN YABANCILAR İÇİN ÇOK CAZİP GÖRÜNMÜYOR DEMEK Kİ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz