İstanbul davutpaşa'da yanan fabrikada yıkım başladı

İstanbul davutpaşa'da yanan fabrikada yıkım başladı

İstanbul Davutpaşa'da çıkan yangında kullanılamaz hale gelen iplik fabrikasındaki yıkım çalışmaları başladı...Yangının üzerinden 30 saat geçmesine rağmen binadan hala dumanlar yükselmeye devam ediyor.

İstanbul Davutpaşa'da iplik fabrikasında yangın çıkmış, çevre ilçelerden itfaiye ekiplerinin de takviyesiyle sürdürülen, söndürme çalışmaları saatler sürmüş, yükselen dumanlar ise İstanbul'un pek çok noktasından görülmüştü.

Yer yer çökmelerin meydana geldiği binada, itfaiye ekipleri fabrikanın alt katlarına ise girememişti.

Alınan karar doğrultusunda yıkımına başlanan fabrikada, ekiplerin müdahale edemediği yerlerden, yeniden dumanlar yükselmeye başladı ve çalışmalar bu noktalara yoğunlaştı...

Yangının çıkış nedenine ilişkin ise ihmal iddiası gündeme geldi...Uzmanlar, elektirik tesisatlarının yönetmeliğe uygun olmadığını öne sürdü.

" YANGININ ÇIKIŞ NEDENİNİN ELEKTRİK KAYNAKLI OLDUĞU GÖRÜLMEKTE. ESKİ BİNALARDA ELEKTRİK TESİSATININ ÇOK ESKİ OLMASI , KABLOLARIN DAYANIKSIZ OLMASI, İZOLASYON HATALARI VE YİNE RAPORLARIN ALINARAK ONARIMIN YAPILMAMASI YANGININ ÇIKMASINDAKİ EN BÜYÜK NEDEN. ELEKTRİK TESİSATLARININ YÖNETMELİĞE UYGUN OLARAK TESİS EDİLMİŞ OLSALARDI VE YİNE YILLIK ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASINDAN YILLIK RAPORLARINI ALSALARDI BU YANGIN KESİNLİKLE ÖNLENEBİLİRDİ DİYEBİLİRİZ. İBB İSTATİSTİKLERİNE GÖRE GEÇTİĞİMİZ YILLARDA İSTANBUL'DA 48 BİN 800 YANGIN ÇIKTIĞINI GÖRÜYORUZ. BU 48 BİN YANGININ MAALESEF YÜZDE 25'İNİN ELEKTRİK TESİSATINDAN KAYNAKLI OLDUĞUNU GÖRMEKTEYİZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz