Bayramda bazı köprüler ve otoyollar ücretsiz

Bayramda bazı köprüler ve otoyollar ücretsiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı tatili süresince, Karayolları Genel Müdürlüğü'nce işletilen otoyol ve köprülerin ücretsiz olacağını açıkladı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü ve Avrasya Tüneli'nden geçişlerde ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Çünkü buraların işletmesi özel sektörün elinde bulunuyor....

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan otoyollar ve köprülerden geçiş ile ilgili açıkalama yaptı.

Arslan, Ramazan Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü'nce işletilen otoyol ve köprülerin ücretsiz olacağını duyurdu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü ve Avrasya Tüneli'nden geçişlerde ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Çünkü buraların işletmesi özel sektörün elinde bulunuyor. Yavus Sultan Selim Köprüsünde araç sınıfına göre en düşükücret 9.15 en yüksek 102 TL, Osman Gazi köprüsünde ise en yüksek 228.20 TL en düşük 50.25 TL

Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri ise otomobiller için 19,20 TL, minibüsler için ise 28,80TL olarak belirlenmiş durumda.

Bayram tatili dolayısıyla milyonlarca kişinin yola çıkacağına işaret eden Arslan, yaşanacak yoğunluk nedeniyle Bakanlık olarak kara, deniz, hava ve demiryollarında tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

Vatandaşlara da uyarıda bulunan Arslan, "Trafik kazalarının yaklaşık yüzde 90'ı sürücü kaynaklı. Bu nedenle vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum" diye konuştu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz