2024 Avrupa Şampiyonası evsahipliği adaylığı

2024 Avrupa Şampiyonası evsahipliği adaylığı

Türkiye futbol federasyonu başkanvekili ve UEFA yönetim kurulu üyesi Servet Yardımcı, dış basına 2024 Avrupa şampiyonası evsahipliğiyle ilgili görüşlerini aktardı. Yardımcı, "türkiye, UEFA için yeni bir heyecan ve pazar olacak" dedi.

2024 Avrupa Şampiyonası'na evsahipliği yapmak isteyen Türkiye'nin çalışmaları sürüyor.

Yabancı ajans muhabirleriyle bir araya gelen Türkiye futbol federasyonu başkanvekili ve UEFA yönetim kurulu üyesi Servet Yardımcı adaylık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin Asya ile Avrupa arasında bir köprü olduğunu söyleyen Yardımcı, buranın UEFA için yeni bir bölge, yeni bir heyecan, yeni bir pazar ve yeni sponsorlar demek olduğunun altını çizdi.

Diğer aday ülke Almanya'nın da büyük ve güçlü bir ülke olduğunu söyleyen Yardımcı, "Ancak daha iyisine ve yenisine ihtiyaç var. Bu da Türkiye'de var" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin büyük organizasyonları düzenlemek konusundaki tecrübesine de değinen Yardımcı, hali hazırda inşa edilmiş olan 25 yeni stadyumun olduğunu söyledi.

Servet Yardımcı güvenlikle ilgili de bir endişelerinin olmadığını kaydetti.

"Bugüne kadarki en iyi Avrupa Şampiyonasını düzenlemek bizim hedefimiz ve sloganımız" diyen Servet Yardımcı, Türkiye'nin ve devletin de bu amacın sonuna kadar arkasında olduğunun altını çizdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz