Başbakan Yıldırım: insanlık vahşeti bir an önce sona erdirilmeli

Başbakan Yıldırım: insanlık vahşeti bir an önce sona erdirilmeli

Ramazanın ilk teravih namazını Hacı Bayram camii'nde kılan Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra kameraların karşısına geçti. Yıldırım'ın gündeminde Amerika'nın büyük elçiği Kudüs'e taşıması ve Gazze katliamı vardı.

Başbakan Binali yıldırım,ramazanın ilk teravih namazını Hacı Bayram camii'nde kıldı

Teravih sonrası başbakan,basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ramazan ayının millete hayırlara vesile olmasını dileyen Yıldırım ardından Filistin'de yaşanan zulüm ve katliam'a değindi.

"HACI BAYRAM VELİ^DE İTRAAK ETTİK,TERAVİHİMİZİ KILDIK VE BU GECE DE SAHURA KALKACAĞIZ.VE RAMAZI ŞERİFİ MİLLETÇE KARŞILAYACAĞIZ.BU VESİLE İLE MİLLETİMİZİN RAMAZININI TEBRİK EDİYORUM.RAMAZAN'A MAALSEF İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMADIK FİLİSTİN'DE İSRAİL'İN KATLİAMIYLA KARŞI KARŞIYA KALDIK."

Başbakan,ABD'nin hukuka ve kararlara rağmen elçiliğin taşıması ve sonrasında yaşananlar için ise sert ifadeler kullandı

"AMERİKAN YÖNETİMİNİN BÜTÜN ULUSLARARASI HUKUKA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KARARLARINA VE FİLİSTİN HAKLI DAVASININ GEREKLERİNE RAĞMEN OLDU BİTTİ İLE BÜYÜK ELİÇİLİĞİNİ ÜÇ DİNİN MERKEZİ KUDÜS'E TAŞIMA KARARI MAALESEF İSRAİL FİLİSTİN SORUNUNDA TELAFİSİ İMKANSIZ BİR DURUM ORTAYA ÇIKARMIŞTIR."

" İSRAİL AMERİKA KUTLAMA YAPARKEN,DİĞER YANDAN İSRAİL ASKERLERİ ALÇAKÇA SİLAHSIZ İNSANLARI KATLETMEKTEN GERİ DURMAMIŞTIR.

Sözlerine devam eden Binali Yıldırım,yaşananlara sessiz kalınmasına da tepki gösterdi.

"DÜNYA DAHA NE KADAR BU ZULME, BU VAHŞETE SESSİZ KALACAKTIR? ASLINDA ORADA BU OLAYLAR OLURKEN ÖLENLER MASUM FİLİSTİNLİ SİVİLLER DEĞİL, İNSANLIK ÖLMEKTEDİR. BU İNSANLIK VAHŞETİNİN BİR AN ÖNCE DURDURULMASI GEREKİR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz