"Bahçeli ile yarın 13.30'da külliye'de görüşmemiz olacak"

"Bahçeli ile yarın 13.30'da külliye'de görüşmemiz olacak"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısından gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi... Grup toplantısında konuşan Erdoğan, Bahçeli'nin çağrısına doğrudan yanıt vermedi ancak konuşmasında seçim için birkaç kez "Kasım 2019" ifadeseni kullandı. Erdoğan, grup toplantısı çıkışında ise Bahçeli ile YARIN Beştepe'de görüşeceğini açıkladı.

ERDOĞAN: "13:30'DAKİ GÖRÜŞMEMİZDE GEREK BU SÜREÇLE İLGİLİ GEREK BU TÜR AÇIKLAMA İLE İLGİLİ; ORADA DEĞERLENDİRİRİZ. DOLAYISIYLA ŞU ANDA BENİM HERHANGİ SÖYLEYECEK BİR ŞEYİM YOK.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısına net yanıt vermedi; Bahçeli ile yapacağı görüşmeye işaret etti...

Ancak Erdoğan grup toplantısında birkaç kez Kasım 2019 vurgusu yaptı.

ERDOĞAN: "ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİMİZ, İNŞALLAH 2019 KASIM SEÇİMLERİNDE TAMAMEN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK. ŞİMDİ CUMHURUN İTTİFAKIYLA TÜRKİYE'DE İNŞALLAH YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK. MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE YAPTIĞI, BİZİM DE HALK OYLAMASIYLA SANDIĞA TEŞMİL ETTİĞİMİZ BU İTTİFAKI 2019 MİLLETVEKİLİ VE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE DE TAŞIYORUZ. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde, anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay ziyareti de vardı. Sanatçılarla yaptığı sınır karakolu ziyaretiyle başlayan "postal-parka" tartışmasına yanıt verdi.

ERDOĞAN: "MİLLETİMİZ KENDİSİNİ REZİLİ RÜSVA ETMİŞ OLACAK Kİ KALKTI KENDİSİ DE HATAY'A GİTTİ. KENDİSİNE POSTAL VE PARKA GÖNDERME TEKLİFİNDE BULUNMUŞTUK. BUNUN ÜZERİNE CHP'NİN BAŞINDAKİ BU ZAT 'PARKAYI VE POSTALI ÖĞRENCİLİĞİMDEN BERİ GİYİYORUM' DEMİŞTİ. NİHAYET 40 YILDA DOĞRU BİR SÖZ ETTİ. BİZ DE ONA DİYORUZ ZATEN, 'SİZ, TERÖRİSTLERİN GİYDİĞİ PARKAYI VE POSTALI GİYERSİNİZ. BİZ, MEHMETÇİĞİN PARKASINI VE POSTALINI GİYERİZ. ARAMIZDAKİ FARK BU. "

Erdoğan, anamuhalafetin terör örgütlerine destek verdiğini de öne sürdü.

ERDOĞAN: "TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YANDAŞI PARTİNİN ESKİ GENEL BAŞKANINI, BU PARTİNİN MİLLETVEKİLLERİNDEN DAHA ÇOK CHP MİLLETVEKİLLERİ ZİYARET ETMİŞTİR. BİZ İŞTE BUNUN İÇİN 'ANAMUHALEFET PARTİSİ, ANA HIYANET PARTİSİ OLDU.' DİYORUZ. TERÖRİST SEVİCİLİKTEN BAŞKA HİÇBİR VASFI BULUNMAYAN BİR PARTİYE VE ONUN SABIK GENEL BAŞKANINA GÖSTERİLEN BU HAYRANLIKLA CHP'NİN GİDECEĞİ YER OLSA OLSA KANDİL OLUR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'de rejime yönelik gerçekleştirdiği operasyonu da değerlendidi.

ERDOĞAN: "BİR ANDA ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI SENARYOLARININ GÜNCELLENMESİNE YOL AÇAN BU GELİŞME, TÜRKİYE'NİN SURİYE POLİTİKASININ DOĞRULUĞUNU İFADE ETMİŞTİR. TÜRKİYE OLARAK BU MESELEDE ASLA GERİDE DURAMAYIZ, PASİF KALAMAYIZ."

Türkiye'nin Suriye politikasını değiştirmeyeceğini de belirten Erdoğan, "Suriye konusunda Türkiye, kimsenin mutlak yanında veya mutlak karşısında değildir" dedi.

ERDOĞAN: "REJİMİN DOĞU GUTA'DAKİ SALDIRILARI VE ARDINDAN REJİME AİT KİMYASAL SİLAH TESİSLERİNE YÖNELİK BOMBARDIMAN GÖSTERMİŞTİR Kİ SURİYE'DE KIRMIZI ÇİZGİLER YOKTUR, SADECE KONJONKTÜREL ÇIKARLAR VARDIR. BİZİM SURİYE KONUSUNDAKİ HASSASİYETLERİMİZ, KONJONKTÜREL DEĞİL, TAM TERSİNE HAYATİDİR. ÖYLEYSE SURİYE SAHASINDA FAALİYET GÖSTERMEYE EN ÇOK HAKKI OLAN ÜLKE TÜRKİYE'DİR. ON BİNLERCE KİLOMETRE MESAFEDEN ÇIKIP, BURAYA GELMENİN NE ANLAMI VAR? "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz