26 Ağustos'ta erken seçim çağrısı

26 Ağustos'ta erken seçim çağrısı

Erken seçim tartışmalarının ekonomiye etkisi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye de soruldu. Zeybekci, çağrıyı olumlu gördüklerini söyledi.

MHP lideri Devlet bahçeli'nin 26 Ağustos 2018'de erken seçim seçim yapılması çağrısını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de değerlendirdi.
Grup toplantısı öncesinde gazetecilerin, erken seçime gidilmesi halinde ekonominin nasıl etkileneceğinin sorulması üzerine, Zeybekçi, bir an önce bu adımın atılması ve belirsizlik ortamının ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Türk ekonomisinin performansının inanılmaz bir dayanıklılıkta olduğunu söyleyen Nihat Zeybekci "Yeni sistemi kurup Türkiye'nin gelecekle ilgili o uzun yolculuğa çıkması lazım. Ekonomik anlamda da son derece öngörülebilirlik ve sürdürülebilirlik anlamında olumlu bir adım" diye konuştu.

Piyasaların bu haberi yarın ve sonrasında olumlu karşılayacağını da ifade eden Zeybekci, Türkiye'nin artık rüzgardan etkilenen küçük bir tekne değil, büyük bir gemi olduğunu belirtti.

Son dönemdeki kur yükselişinin vatandaşa etkisini de değerlendiren bakan "Enflasyona etkisi olduğu için ilk etapta tüketiciye zararı olur. Ama diğer taraftan tedbirlerle zaman içinde toplamda ücretleri de yukarı doğru çekerek, böyle bir şeye doğru girer" görüşünü paylaştı.

Büyüme ile ilgili de konuşan Ekonomi Bakanı, ilk çeyrekte beklentilerinin yüzde 7'inin üzerinde olduğunu söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz