Erdoğan'dan IMF örneği ile dolar çıkışı

Erdoğan'dan IMF örneği ile dolar çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Global Girişimcilik Kongresi'nin açılışında konuştu. Uluslararası Para Fonu'na öneride bulunan Erdoğan "Dünya dolarla, sürekli olarak kur baskısı altında kalıyor. Ben diyorum ki, bu borçlandırmalar altınla olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Global Girişimcilik Kongresi'nin açılışında konuştu.

Uluslararası Para Fonu'na borçlanma önerisinde bulundu.

"DAVOS'TA DÖNEMİN IMF BAŞKANI'YLA GÖRÜŞÜYORUM. SİZ TÜRKİYE'YE BİR BORÇ VERDİNİZ, TAKSİTLERİ ALIYORSUNUZ. AMA SİYASETEN DE İDARE ETMEK İSTERSEN BU ÜLKENİN BAŞBAKANI BENİM, KUSURA BAKMA ONA KARIŞAMAZSINIZ. BİZ DEDİM, TAKSİTİ ÖDERİZ AMA SİYASETE KARIŞAMAZSINIZ. 2013'TE BORCUMUZU ÖDEDİK BİTİRDİK. SONRA 5 MİLYAR EURO BORÇ İSTEDİLER. VERELİM DEDİK, BU BORCU ALMAKTAN VAZGEÇTİLER. BORCUMUZU ÖDEDİK, ANLAŞMAYI SONLANDIRDIK. BU DÜNYADA KENDİ KURDUĞU KURUMLARI DA ÇOK İYİ DİZAYN ETMESİ LAZIM. DOLARLA DÜNYA SÜREKLİ BİR KUR BASKISI ALTINDA KALIYOR. DEVLETLERİ VE MİLLETLERİ BU BASKIDAN KURTARMAK LAZIM. BU ADIM ALTINLA ATILSIN. IMF'YE BORÇLANMA ALTINLA OLSUN"

Cumhurbaşkanı Suriye ile ilgili de konuştu.

"TUTTURDUKLARI TEK ŞEY VAR, KİMYASAL SİLAH KULLANDIKLARI İÇİN VURDUK. KONVANSİYONEL SİLAHLARLA ÖLENLERİ BİR KENARA KOY SADECE KİMYASAL SİLAHLARLA ÖLDÜRÜLENE BAK BÖYLE ADALET OLUR MU? DİYORUZ Kİ GELİN BU DÜNYADA YENİ BİR BARIŞIN TEMELİNİ ATALIM. BÖYLE RASTGELE BU ÜLKELERE BOMBALARI YAĞDIRMAYALIM, VARİL BOMBALARINI YAĞDIRMAYALIM

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz