CHP lideri İzmir'de konuştu

CHP lideri İzmir'de konuştu

Cumhuriyet halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de ''Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek'' konulu sempozyumda konuştu. 16 Nisan referandumunu birinci yıldönümünde "demokrasi ayıbı" ifadesi ile eleştiren Kılıçdaroğlu'nun gündeminde, eğitim sistemi de vardı.

"MÜHÜRSÜZ SEÇİMİN YILDÖNÜMÜ. DEMOKRASİ AYIBININ YILDÖNÜMÜ. "

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumunu hatırlattı, 2019 seçimlerine işaret etti...

"YSK'YA YUVALANAN BİR GRUP ÇETE ONLARIN ARZULADIĞI SONUCU İLAN ETTİ. 2019 DA ÇOK DAHA İYİ HAZIRLIKLI SANDIKLARA GİDECEĞİZ. CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ. "

Anamuhalefet Lideri, İzmir'de, Balçova Belediyesi tarafından düzenlenen "Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek" konulu sempozyumda konuştu. Cumhuriyetin kazanımlarına değindi önce; Ardından mevcut sistemi eleştirdi.

"ANADOLUNUN KUŞ UÇMAZ KERVAM GEÇMEZ ÖYÜNDE DOĞDUM. 7 KARDEŞTEN ÜNİ. YE GİDEN BENİM. ATAYA HEP MİNNET DUYDUM. OSMANLI VARLIĞI HALİNDE OKUYAMAYACAKTIM. CUMHURİYET BİZE AYDINLIĞI GETİRDİ. EĞİTİMİ BİR PARTİYE MİLİTAN YETİŞTİRMEK İÇİN PROGRAMLARSANIZ ÜLKENİN GELECEĞİNİ ATEŞE ATMIŞ OLURSUNUZ. YAŞADIĞIMIZ SÜREÇLERDEN BİRİSİ BUDUR. "

Kılıçdaroğlu, partisinin önerilerini de sıraladı...

"ÖNCE ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU ÇIKARILMALI. KADROLU, ÜCRETLİ... BU AYIBA SON VERMELİYİZ. BUNUN ÇALIŞMALARINI BAZI STKLARLA YAPIYORUZ. TASLAĞIMIZ HAZIR OLDUĞUNDA TÜM PAYDAŞLARA GÖNDERECEĞİZ.
"TAŞIMALI EĞİTİME SON VERECEĞİZ. "
" 21. YY DA YURT SORUNU ÇÖZÜLMÜYOR. EN GEÇ 2 YIL İÇİNDE HİÇBİR ÖĞRENCİ BENİM YURDUM YOK DİYEMEYECEK. KARANLIK ELLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ. SÖZ. "
"TÜM ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGEYİ GETİRECEĞİZ. ÖĞRETMENE DESTEK LAFLA OLMUYOR. GEREĞİNİ YAP. AÇLIĞA MAHKUM ETMİŞSİN. "
"ALIMLARI ATANMALARI TERFİLERİ LİYAKAT ESASINA GÖRE OLMALI. SİYASİ TERCİHLERE GÖRE OLMAZ. "

Üniversite-sanayi işbirliğinin önemli olduğunu da belirten CHP Lideri, "Çağdaş köy enstitüleri" adını verdikleri projeyi de açıkladı.

" YATILI MESLEK LİSELERİ. TÜM ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDE. OKULLARIN YÖNETİMİ MEB VE SANAYİ BÖLG. YAPACAK. "
" İŞ GARANTİLİ EĞİTİM. 2017 DE BİR AYIP. YAKLAŞIK 2 MİLYON ÖĞRENCİ OKULA GİDEMEDİ. BUNUN ÖNÜNE GEÇMEK GEREK. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz