Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde, "5 günde 5 hayat"

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde, "5 günde 5 hayat"

Dünyada kimileri öldürmenin, kimileri ise yaşatmanın peşinde...Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Profesör Doktor Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde gerçekleştirdiği organ nakilleriyle, 5 günde 5 yaşama umut ışığı oldu...Başarılı operasyonların hemen ardından kendilerine gelen hastalar Profesör Haberal ve ekibine şükranlarını iletti.

Dünya Organ Nakli Derneği'nin Seçilmiş Başkanı, Başkent üniversitesi yönetim üst kurulu başkanı Prof.Doktor Mehmet Haberal, kronik organ hastalarının umut ışığı olmaya devam ediyor..

Yeniden yaşam yolculuğunun mimarı Prof.Haberal, Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği nakillerle 5 günde 5 hayat kurtardı...

4 aydır diyalize giren 57 yaşındaki Abdurrahman Engin'e 36 yıllık eşi Fatma Engin böbreğini vermeye karar verdi. Kan ve doku uyumunun saptanmasının ardından ameliyat saati geldi; Prof.Haberal ve ekibi, Perşembe günü Fatma Engin'nin böbreğini, eşine başarılı bir operasyonla nakletti.

-4 AYDIR DİYALİZDEYDİ ARTIK CANIM RAZI GELMEDİ UYARSA VERECEĞİM DEDİM ALLAHTAN UYDU.00.35 HEPSİNE TEŞEKKÜR EDERİZ. KURTULSUN HAYAT KURTULSUN

-HANIM DÜŞÜNMÜŞ SANA BÖBREĞİM VERECEĞİM DEDİ.EN UFAK AĞRI BİRŞEY DUYMADIM.00.48 AMELİYATTAN ÇIKTIK UYANDIM SONRA YEMEK VAKTİ GELDİ YEMEĞİMİ DE YEDİM.

58 yaşındaki Mehmet Yılmaz 3 yıldır diyalize giriyordu. 44 yaşındaki Ali Kasım ise 15 yıldır kadavra listesinde sıradaydı...Yıllardır bekledikleri haber nihayet geldi ve iki hasta da Cumartesi günü yapılan operasyonların ardından sağlıklı bir hayata ilk adımlarını attı.

-YILLARDIR BÖYLE MUTLU OLMAIŞTIK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ HEPSİNE
- ONUN YAPMASINI ÇOK ARZU EDİYORDUM O DA OLDU. İNŞALLAH BİR DAHA DİYALİZE GİRMEM. KEŞKE BENİM UYGUN OLSAYDI BEN BAĞIŞLASAYDIM 0 BİR İNSANI KURTARMAK TÜM İNSANLIĞI KURTARMAK GİBİ.
-3 SENE DİYALİZDEYDİM KADAVRA ÇIKTI TAKTIRDIK ŞİMDİ İYİYİM

Profesör Doktor Mehmet Haberal başarılı nakillerin ardından Ankara'ya döndü...Ancak; Merhum Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın doğumunun 103.'üncü yılında verilen saygı konseri sırasında, kadavradan karaciğer nakli yapılacağı haberini aldı ve yönünü yeniden İstanbul'a çevirdi.

2 çocuk babası 58 yaşındaki polis emeklisi Sinan Baha Tulukoğlu için Başkent Üniversitesi İstanbul hastanesinde herşey hazırdı...Prof.Haberal sabaha karşı 3 sularında, hastaneye vardı ve hiç vakit kaybetmeden ameliyathaneye girdi...Operasyonun sonunda Tulukoğlu yeni ve sağlıklı bir yaşama başladı

Ancak maraton bitmemişti; zira 33 yaşındaki kronik böbrek hastası Oktay Taşdelen de amelyatını bekliyordu...Profesör Haberal ve ekibi, karaciğer naklinin üstüne, bir de böbrek nakli gerçekleştirdi...Oktay taşdelen'e babası Ali Taşdelen'den alınan böbrek başarılı bir operasyonla nakledildi.

- İKİ BUÇUK SENE DİYALİZE GİRDİM. GAYET İYİ HİSSEDİYORUM KENDİMİ SAĞOLSUN MEHMET HOCAMIZ DA GELDİ
- ÇOK GÜZEL GEÇTİ ALLAH RAZI OLSUN ONLARDAN.00.29 ÇOK GÜZEL BİR AMELİYATIMIZ GEÇTİ.ORGAN VERSİNLER CAN KURTARIYORSUN YA

Ameliyattan birkaç saat sonra kendine gelen ve yemek yemeye başlayan hastalar, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a şükranlarını iletti

- ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ HASTANE GÜZEL BİR NUMARA HİÇBİR YERDE BÖYLE HASTANE YOK EKİP SAĞLAM YANİ
- ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN0 BAŞTA MEHMET HABERAL HOCAMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Hastalar yeni bir yaşam yolculuğunun mutluluğu içindeyken, Profesör Haberal ise, Cuma ve Cumartesi günü Özbekistan'da gerçekleştireceği böbrek nakillerinin hazırlığı için Ankara'ya doğru yola çıkmıştı bile...Bu ameliyatlar gerçekleştiğinde, Özbekistan'da yapılan ilk organ nakilleri olarak tarihe geçecek...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz