CHP, Meclis'te kapalı grup toplantısı yaptı

CHP, Meclis'te kapalı grup toplantısı yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde BUGÜN yoğun mesai vardı... Art arda toplantılar, Meclis'te kapalı grup toplantısı ile başladı... 9-10 Mart'ta "tüzük kurultayı" yapılacağı duyuruldu... Parti genel merkezinde yeni Merkez Yönetim Kurulu, ilk toplantısını yaptı.. Tüzük kurultayının ayrıntılarının değerlendirildiği toplantıda, 2019 seçimleri için yol haritası da konuşuldu.

36. Olağan Kurultay'ın ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nde yeni kadrolar belirlendi.. Toplantılar art arda yapıldı... Anamuhalefet, mesaiye Meclis'te yapılan kapalı grup toplantısı ile başladı...

Toplantıda söz alan bazı milletvekilleri; hem kurultayı, hem de Kılıçdaroğlu ile yönetimini sert sözlerle eleştirdi.. CHP liderinin vekillere yanıtı da aynı sertlikte oldu. Kurultaydaki "mükerrer imza" tartışmasını hatırlatanlara "Mükerrer imza veren ahlaksızdır" dedi; partiden çıkarılacağını söyledi..

ALTAY - ÇOK SAYIDA MİLLETVEKİLİ HEM TÜZÜK KURULTAYI HEM SİYASİ SÜREÇLE İLGİLİ DEĞRELENDİRMELERDE BULUNDU. GENEL BAŞKANIMIZ DA TOPLANTININ BAŞINDA BELLİ DEĞRELENDİRMELER YAPTI.

Söz alan milletvekillerinin bir bölümü ise kurultayın başarısız olduğunu savundu. kurultayın yenilenmesini isteyerler de oldu. Çok sayıda milletvekili ise, yeni seçilen parti meclisinde kadın kotasıyla tecrübesiz isimlere yer verildiğini öne sürdü.

ALTAY- SADECE MUHARREM İNCE VE ARKADAŞLARININ ÖNERİLERİ DEĞİL BAŞKA ARKADAŞLARIN ÖNERİLERİ DE OLDU..BURADA BİR İSTİŞARE YAPILMASI GEREKLİ GÖRÜLDÜ.

Eleştirilere yanıt ise, toplantının sonunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi: "Hem her şeyi benden bekliyorsunuz, hem de tüm eleştiriye bana yapıyorsunuz. İl, ilçe kurultaylarının hepsinde varsınız ama iş yapmıyorsunuz, sokağa inmiyorsunuz" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayı erkenden belirlensin" önerilerine ise
"Önceden belirlersek algı yönetimiyle yıpratırlar, Herkesin sevdiği saydığı biri olacak" diye yanıt verdi..

Toplantı bittikten sonra CHP'nin 9-10 Mart tarihlerinde tüzük kurultayı yapma kararı aldığı duyuruldu..

TEZCAN- TÜRKİYE BU SIKINTILARDAN KURTULACAK YENİ BİR AÇILIM BEKLİYOR.

ENGİN ALTAY- DAHA DEMOKRATİK DAHA İŞLEVCSELLİĞİ OLAN ÖRGÜTLERİN ÇALIŞYMALARINI KOLAYLAŞTIRILACAK KİMİ BÜROKRATİK ENGELLERİ KALDIRACAK DAHA YALIN DAHA SADE AMA İÇİNDE BURAM BURAM PARTİ İÇİ DEMOKRASİ KOKAN BİR TÜZÜK İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

CHP Lideri, Meclis'teki toplantının ardından da yeni belirlediği Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Merkez'de ilk toplantısını yaptı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz