Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapis cezası

Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapis cezası

Anamuhalefetin eleştirilerinin hedefinde, Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yargılandığı dava vardı. "Casusluk iddiası çökmüştür" diyen Cumhuriyet halk partili Muharrem Erkek, Berberoğlu'nun kısa sürede beraat edeceğine inandıklarını söyledi..

MUHARREM ERKEK: "21. YÜZYILDA YENİ BİR DREYFUS DAVASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ."

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, MİT TIR'ları davasında 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılması ile ilgili ilk açıklama dünkü grup toplantısında genel başkan kemal kılıçdaroğlu'ndan gelmişti.

KILIÇDAROĞLU: "BUNU ASLA KABUL ETMİYORUZ. ENİS KARDEŞİM HİÇ ÜZÜLME ADIMIN KEMAL OLDUĞU KADAR EMİNİM BU YARGILAMA SÜRECİNDEN BERAAT EDECEKSİN."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de Meclis'te BUGÜN kameraların karşısına geçti..

"BU HAKSIZ DAVANIN YARGILANMASI TAMAMLANDIĞINDA BERBEROGLUNUN BERAAT EDECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR. ÇÜNKÜ ENİS BERBEROĞLU SUÇSUZDUR. ÜST MAHKEMENİN DÜN VERDİĞİ KARARIN EN ÖNEMLİ ANLAMI VE SONUCU ŞUDUR. CASUSLUK İDDİASI ÇÖKMÜŞTÜR."

Berberoğlu'nun, Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bireysel başvurunun halen karara bağlanmadığını hatırlatan Muharrem Erkek, yargılama tamamlandığında Berberoğlu'nun beraat edeceğine inandıklarını söyledi.

"TUTUKSUZ YARGILANMASINA VE YURTDIŞINA ÇIKMASINA BİR ENGEL OLMAMASINA RAĞMEN HER ZAMAN MAHKEME HUZURUNDA OLAN MVNİN TUTUKLULUK HALİNE DEVAM ETMEK YARGININ ÜZERİNDEKİ AĞIR BASKILARI HEPİMİZE GÖSTERMİŞTİR DERHAL TAHLİYE EDİLMELİ VE BU HUKUKSUZLUK SON BULMALIDIR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz