Erdoğan ve Bahçeli biraraya gelecek

Erdoğan ve Bahçeli biraraya gelecek

AK Parti ile MHP'nin seçim ittifakı için kurdukları komisyon çalışması tamamlandı. Son sözü liderler söyleyecek... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin önümüzdeki günlerde biraraya gelmesi bekleniyor. Başbakan Binali Yıldırım, ittifak konusunda sorun olmadığını açıklarken; anamuhalefetten eleştiriler devam etti...

Milli Mütabakat adıyla kurulan seçim ititfakı komisyonu çalışmalarını tamamladı, şimdi gözler, Erdoğan ile Bahçeli'nin yapacağı ikinci görüşmeye çevrildi.

iki lider arasındaki zirvenin bu hafta yapılması bekleniyor. Toplantıya iki partinin komisyon ekip sözcüleri de katılacak, teknik konularda liderlere bilgi sunacak.

Zirve öncesinde komisyon sözcüleri, liderlerini bilgilendiriyor. İktidar ekip sözcüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yaptı. Görüşmede ittifak çalışmasının yanısıra uyum yasaları için kurulan komisyonların çalışmaları da ayrıntılı ele alındı.

HAYATİ YAZICI: "KOMİSYON BAŞKANI ARKADAŞLAR KENDİ ÇALIŞMA ALNLARIYLA İLGİLİ BİLGİ SUNDULAR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KOMİSYON BAŞKANLARINA SORULARI OLDU ONLAR CEVAPLANDIRILDI "

MHP'li komisyon üyeleri ise liderleri devlet bahçeli'ye çalışmalar ile ilgili düzenli olarak bilgi verdiklerini söyledi.

İttifak için yapılacak düzenlemelerin, 2019 seçimlerinde uygulanabilmesi için en geç bir yıl önce yürürlüğe girmesi gerekiyor. Liderler arasında uzlaşma sağlanması halinde hazırlanacak kanun teklifi, Meclis Başkanlığına sunulacak

BİNALİ YILDIRIM: "ESAS İTİBARIYLA MUTABAKAT KONUSUNDA BİR İHTİLAF SÖZ KONUSU DEĞİLDİR."

Konuyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım da açıklama yaptı.

BİNALİ YILDIRIM: "İTTİFAKIN DİĞER BÖLÜMÜ DE PARTİLER ARASINDA BİR PROTOKOLDÜR YANİ YASAL DÜZENLEMELER DIŞINDA İTTFAK YAPAN PARTİLER ARASINDA BİR MÜTABAKAT METNİ KARARLAŞTIRMALARI GEREKEBİLİR "

Komisyonda iktidar kanadında yer alan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Meclis'te konuştu.

ABDÜLHAMİT GÜL: "İTTİFAK YAPILMASINA YÖNELİK BU İTTİFAKIN ŞEKLİ USULLERİ BUNLARA YÖNELİK TOPLUMUN HER KESİMİNİN KABUL EDECEĞİ GEREKLİ DÜZENLEMELERİ YAPTIK"

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ise ittifak çalışmasına yönelik eleştiriler devam etti.

TEZCAN: "YERLİ VE MİLLİ İTTİFAK DİYE YUTTURMAK İSTEDİKLERİ İTTİFAK TEK ADAM İTTİFAKIDIR. TEK ADAM İTTİFAKININ LİDERİ BOP EŞBASKANIDIR. BÖYLE BİR İTTİFAK MİLLİ OLAMAZ. GAYRİ MİLLİ OLUR. TEK ADAM İTTİFAKININ SÖZCÜLÜĞÜ DE DEVLET BAHÇELİ'YE DÜŞTÜ. TÜM BUNLARA KARŞI DEMOKRASİ İTTİFAKININ SÖZCÜSÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz