Başbakan ABD'yi eleştirdi

Başbakan ABD'yi eleştirdi

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da partisinin il kongresi'nde konuştu; Zeytin Dalı Harekatı üzerinden Washington'a "Gönderdiğiniz silahları toplayın" diye seslendi... Yıldırım, anamuhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da tepkiliydi...

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'daydı. Partisinin 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.

Önce dışarda bekleyen vatandaşlara seslendi. "Kahraman Mehmetçik Terör örgütlerine göz açtırmıyor" dedi. ABD'ye yüklendi.

"ABD YÖNETİMİ DİYOR Kİ; BİZİM TERÖR ÖRG. İLE KURDUĞUMUZ İLİŞKİ TERCİH DEĞİL MECBURİYET. BU NE DEMEK?? LİSANIMIZDA ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK DEMEK. DEAŞ BİTTİ. MECBURİYET BİTTİ Mİ? NEDEN DEVAM? NEDEN SİLAH GÖNDERİYORSUNUZ? 550 MİLYON DOLAR. YARDAKÇILARINDAN TOPLADIKLARIYLA 3 MİLYAR DOLAR. BU PARAYI VERENLER. VATANDAŞLAR. VERGİLERİNDEN KESİLEREK TERÖR ÖRG. VERİLİYOR. "

Yıldırım, Terör örgütlerine de seslendi.

" BU İŞ O KADAR KOLAY DEĞİL. BU SEFER SERT KAYAYA ÇARPTINIZ. SİZİN SIRTINIZI SIVAZLAYANLARA GÜVENMEYİN. KAR YAĞMASI YAKINDIR. "

Başbakan Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmada da hedefine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu koydu...

KILIÇDAROĞLU SEN HANGİ AKLA HİZMET EDİYORSUN? KİMDEN YANASIN. SONUNA KADAR GİDİP KÖKLERİNİ KAZIYACAĞIZ İSTESEN DE İSTEMESEN DE. SÖZLERİN BİZİ KAHRAMAN MEHM. BU MÜCADELEDEN DÖNDÜREMEZ.
GRUP TOPLANTISINDA YUMURTLAMIŞ . EN KORKAK ADAMI RTE İMİŞ. HADİ ORDAN HADDİNİ BİLMEZ. 15 TEMMUZDA...
AFRİN DEVLETİN OPERASYONUYMUŞ DEVLET NE ÜLKEYİ YÖNETEN SİYASETTİR. BUNLARIN KAFASI VESAYET KAFASI DEMOKRASİYİ ANLAYAMAMIŞ.
KAPLUMBAĞA... GELECEĞİNİ Mİ KONUŞACAĞIZ? EVLERE ŞENLİK MUHALEFET. "

Yıldırım, ABD'yi bir kez daha "terör örgütüne yardımı kes "diye uyardı...

"EY ABD TERÖR ÖTG. İŞ TURATAK NEREYE VARMAK İSTİYORSUN. BU YOL KARANLIK. YANLIŞTAN DÖNMEK İÇİN ZAMANIN VAR. ALÇAKLARA DESTEK OLMAYI BIRAK. SİLAHLARI DA TOPLAYIN ARTIK. "

Binali Yıldırım, daha sonra eşi Semiha Yıldırım'ın başlattığı 81 İl 81 Anaokulu Projesi toplu açılış törenine katıldı. Okula; 2017 yılında Fırat Kalkanı Harekatında El Bab'da şehit olan selim Topal'ın adı verildi...

Yıldırım, Şehit Selim Topal ile aynı sofrayı da paylaşmıştı...

"GÖREVİMİZ ONUN İSMİNİ YAŞATMAK..."

Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatına yönelik kara propagandaya da sert tepki gösterdi.

"BU OPERASYONLAR BİR KAÇ GÜNLÜK İŞ. AMA KİMSENİN BURNU KANAMASIN.
KARA PROPAGANDA YAPANLAR; ... GİTTİNİZ Mİ? YOK OLAN HAYATLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?
YOK SAYACAKSINIZ... FOTOĞRAFLARINI SİVİLLERE KATLİAM DİE TAKDİM. BÖYLE ŞY OLMAZ. O TERÖRSİTLERİN AĞABABLARINA... TR YE NAMLU DOĞRULTANLARA... GİTTİĞİNİZ YOL KARANLIK YOL. ÇIKMAZ SOKAK. TRNİN DOSTLUĞU ÖNEMLİYSE VAZGEÇİN. BÖLE BİR HASSASİYET YOKSA SONUÇLARINA KATLANIRSINIZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz