Esnafa emeklilik kredisi

Esnafa emeklilik kredisi

Emekliliğe hak kazanıp prim borcu nedeniyle emekli olamayan esnafa, kolaylık getirildi... Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol kapsamında, borcu olan esnafa 48 ay vadeli kredi verilecek. Esnaf borcunu, emekli olunca ödeyecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında "Emeklilik Hakkı Doğmuş Bağ-Kur'lu Esnafa Kredi Sağlanması Protokolü" imzalandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda düzenlenen imza törenine Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu da katıldı.

"PROTOKOLÜMÜZ KAPSAMINDA PRİM BORCU OLAN ESNAFLARAIMIZIN 48 AY VADE İLE BU BORÇLARINI ÖDEMESLERİ VE BU BORÇLARIN ÖDENMESİNİN DE EMEKLİ MAAŞLARINDAN ÖDENMESİ SAĞLANACAK. ÖNEMLİ OLAN KOMİSYON ALINMAYACAK OLMASI. "

Kredi, sorgusuz verilecek.

"BU KREDİ İMKANINA BAŞVURAN ESNAFLARIMIZIN GEÇMİŞ SORGULAMALARI YAPILMAYACAK. BU EMEKLİ OLMAYA HAK KAZANAN ESNAFLARIMIZN BAŞVURDUĞU TAKDİRDE İNŞALLAH BU KREDİ İMKANINDAN FAYDALANMIŞ OLACAKLAR."

Sarıeroğlu özel sektörde istihdamın arttırılması konusunda verilecek yeni bir teşviği de açıkladı.

"İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE MECLİS'TE GÖRÜŞÜLEN KANUNUMUZ YASAL ZEMİNE KAVUŞTUKTAN SONRA 1-3 İŞÇİ ÇALIŞANI OLAN ESNAFLARIMIZIA 18-25 YAŞ GRUBUNDA GENÇLERİMİZE ARTI İSTŞHDAM OLARAK İŞE ALDIKLARI TAKDİRDE 6 AY BOYUNCA BİR AY ARALIKLARLA ÜCRETİ, VERGİSİ, SİGORTA PRİMLERİNİ KARŞILAMIŞ OLACAĞIZ. "

Protokol 3 ay geçerli olacak, talep gelirse uzatılabilecek.

"ŞU AN ZİRAAT BANKASI İLE YAPTIĞIMIZ 3. PROTOKOL, DEDİĞİMİZ GİBİ 3 AY VADELİ 1,28 FAİZ ORANI Kİ BU PİYASA FAİZ ORANLARININ ÇOK ALTINDAYDI."

Esnafı temsilen imza törenine katılan TESK Başkanı Bendevi Palandöken de kredinin esnafı rahatlatacağını söyledi.

" GENEL MÜDÜRÜMÜZLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER ESNAF VE ZANAATKARIN ÖNEMLİ MESELESİ OLAN BU EMEKLİLİK İŞLEMİNİN BAŞLAMA SÜRECİNİN İÇERİĞİ OLAN BORÇLARIYLA İLGİLİ BİR YAPILANDIRMA OLMASI ESNAF VE ZANAATKARI GERÇEKTEN RAHATLATACAK."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz