Kripto paraların geleceği

Kripto paraların geleceği

Goldman Sachs ve Deutsche Bank gibi yatırım bankalarının kripto paralara ilişkin karamsar raporlarının ardından, JP Morgan’dan olumlu açıklama geldi. Banka analistlerinin raporunda, kripto para birimlerinin yok olmayacağı ve ilgi çekmeye devam edeceği savunuldu.

Kripto paralara ilişkin karamsar raporlar yayınlanırken, olumlu açıklamalar da geliyor.

Kripto paraların geleceğiyle ilgili bir öngörü de ABD'li yatırım bankası JPMorgan'dan geldi.
Marketwatch sitesindeki habere göre, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, geçen dönemde kripto paralara ilişkin olumsuz yorumlar yapmış olsa da, banka analistleri dijital para birimleri için daha uzun vadeli görünüm çizdi.

Birçok uzmanın Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için “sahtekarlık” dediği ve değerinin düşeceğine yönelik tahminler yaptığı bir dönemde, JP Morgan’ın yayınladığı raporda kripto para birimlerinin ilgiyi çekmeye devam edeceği belirtildi.
Rapora göre; özellikle de merkezi ve regüle edilen piyasalara şüphe ile yaklaşan yatırımcılar, kripto paralara yatırım yapmaya devam edecek.

Raporda; kripto paraların kullandığı Blockchain teknolojisinin asıl büyük buluş olduğunu savunan analistler, “Blockchain şeffaflık, ticaret finansmanı konularında ve bir ödeme sistemi olarak bankaların hizmetlerini destekleyebilir” değerlendirmesinde bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz