Bursa'da Gülen için yapıldığı öne sürülen malikaneye el konuldu

Bursa'da Gülen için yapıldığı öne sürülen malikaneye el konuldu

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için yapıldığı öne sürülen malikaneye el konuldu... Samsun ve Kayseri'deki FETÖ davalarında hapis kararları çıktı.

17 dönüm araziye kurulu, Uludağ manzaralı... İddialara göre Fetullah Gülen için yapıldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgüt elebaşı Fetullah Gülen için Mudanya'nın Çağrışan Mahallesi'nde inşa edildiği ileri sürülen malikaneye el konuldu.

Uludağ manzaralı, yaklaşık 17 dönüm arazide kurulu ve 3 bin metrekare kapalı alana sahip malikanede yarı olimpik yüzme havuzu ve spor sahaları bulunuyor.

Samsun'da FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin bağlı olduğu Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'nın mütevelli heyeti üyelerinin de aralarında bulunduğu 46 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. 23 sanığa, 2 yıl 1 ay ile 8 yıl 9 ay 9 gün arasında değişen hapis cezaları verildi.

Kayseri'de ise kapatılan Melikşah Üniversitesinin eski öğretim görevlisi Halit Aktürk tutuklandı. Aktürk daha önce gözaltına alınmış ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kentte ayrıca devam eden soruşturma çerçevesinde 'Bylock' kullandıkları öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz