Şehidin maaşına haciz skandalı

Şehidin maaşına haciz skandalı

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi Astsubay Musa Özalkan'ın şehitlik tazminatına ve şehit maaşına haciz konulmak istenmesi yürekleri dağlarken, tepkileri de beraberinde getirdi... Şehit astsubay, yıllar önce bir trafik kazasına karışmış, ortaya çıkan hasar maaşından kesilmeye başlanmıştı... Bugüne kadar 18 bin lira ödemişti Musa astsubay. Üzücü olansa; astsubayın şehit olduktan 1 gün sonra gelen haciz yenilenme talebiydi... Adalet Bakanlığı, haciz talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukatın, Mehmetçik Vakfı'na yaptığı bağış da reddedildi.

Afrin harekatının ilk şehidiydi Astsubay Musa Özalkan...

Vasiyetiyle de kaldı hafızalarda... "Şehit olursam devletin vereceği tazminatla Telafer'e okul yapılsın" dedi.

O vasiyeti yerine getirmeyi MHP Lideri Devlet Bahçeli üstlendi.

Vasiyetinin yerine getirilecek olması acıyı hafifletti ama vicdanları yaralayan bir olay meydana geldi.

Musa Özalkan şehit olduktan 1 gün sonra,cenaze gününde devletin vereceği tazminat ile aracına haciz konulması talebi geldi...

Özalkan'ın ağabeyi cep telefonuna haciz mesajı gelince yakınlarından 55 bin topladı, alacaklılara verdi. maaş ve araç üzerindeki haciz kaldırıldı. Ancak yapılan ayıp, tepkilere neden oldu.

Avukat "aileler anlaştı" dedi ancak adalet bakanlığı suç duyusunda bulundu.

Avukat Emine Gün, o 18 bin lirayı, internet sitesi üzerinden Özalkan adına Mehmetçik Vakfına bağışladı. Ancak vakıf, o bağışı kabul etmedi. "aynı gün saat 17.08'de bağışı yapan şahsın kredi kartına iade edilmiştir" açıklamasında bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz