Dolar, Euro ve Altın da gerileme

Dolar, Euro ve Altın da gerileme

Piyasalar haftaya düşüşle başladı. Dolar 3 Lira 81 kuruşun, Euro 4 Lira 68 Kuruşun altına geriledi. Piyasalar, yurt içi ve yurt dışından gelecek verilere odaklandı.

"PİYASALAR HAFTAYA TÜRK LİRASI POZİTİF ALGISIYLA BAŞLADI. GEÇEN HAFTA DOLAR TARAFINDA SERT YÜKSELİŞLER GÖRMÜŞTÜK AMA KAR REALİZASYONLARI HEM DE AFRİN OPERASYONLARININ VERDİĞİ JEOPOLİTİK RİSKİN BİR MİKTAR KAYBOLMASIYLA TL'DE BİR MİKTAR KURLAR ÜZERİNDE DÜŞÜŞ HARAKETLERİ GÖZLENİYOR"

Piyasalardaki aşağı yönlü eğilim sürüyor.

Dolar 3 Lira 81 Kuruşun, Euro 4 Lira 68 kuruşun altına geriledi.

DOLAR: 3.80 LİRA EURO: 4.67 LİRA

Altının gramı da 161 Liradan satışa sunuldu.

GRAM ALTIN:161 LİRA

Dünya borsalarına paralel olarak Borsa İstanbul da yeniden yükselişe geçti.

BIST: 114 BİN 945

" KÜRESEL PİYASALARDAKİ SATIŞ HAREKETİNİN BİTMESİYLE 114 BİN 115 BİNE YÜKSELEN BORSAYI GÖRÜYORUZ. YUKARI YÜKSELİŞİN DEVAMINI BEKLİYORUZ. OLUMLU TABLONUN DEVAMI OLASI. 120 BİNE DOĞRU ATAKLAR YAŞANABİLİR "

Uzmanlar, yeni haftada Amerika Birleşik Devletleri'nden gelecek enflasyon verilerine odaklandı. Yurt içinde ise cari denge ve işsizlik verileri piyasalarda belirleyici rol oynayacak.

"ÇARŞAMBA ABD'DEN GELECEK OLAN ENFLASYON BELİRLEYİCİ OLACAKTIR. ENFLASYON TARAFININ İYİMSER OLMASI DOLAR TARAFININ YUKARI YÖNLÜ HAREKET OLABİLİR AMA YÜZDE 2'LİK BEKLENTİ UZARSA O TAKDİRDE DOLAR TARAFINDA AŞAĞI YÖNLÜ HAREKET OLASI. YURT İÇİNDE ÇARŞAMBA CARİ DENGE RAKAMLARI PERŞEMBE İŞSİZLİK RAKAMLARI VAR. BU HAFTA DOLAR CEPHESİNDE ÖNEMLİ HAREKETLER YAŞANMAZSA TL VARLIKLARINDA ARTIŞ KURLARDA DA GERİ ÇEKİLME YAŞANABİLİR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz