Zeytin dalı harekatı 24. gününde

Zeytin dalı harekatı 24. gününde

Zeytin Dalı Harekatı'nda 24'üncü gün itibari ile etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 369’a yükseldi. 2 pilotumuzun şehit olduğu helikopter kazasında iddiaya göre pilotlardan gelen son ses “yangın ikazı” oldu. Amerika Birleşik Devletleri ise ilk kez terör örgütü PYD/PKK'nın diğer bölgelerden Afrin'e güç kaydırdığını kabul etti.

Afrin'i terör örgütlerinden temizlemeyi amaç edinen Zeytin Dalı Harekatı'nda 24'üncü güne de yoğun bombardımanlar eşliğinde girildi.

Serincek ve Hacı İskender köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan arındıran Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu, Afrin'in merkezine üç koldan ilerliyor. Bölge hava ve kara unsurlarıyla yoğun bombardıman altına alınıyor.

Düzenlenen hava harekatında 15 hedef daha imha edildi, etkisiz hale getirilen terörist sayısı da bin 369’a yükseldi.

Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye olarak gönderilen çok sayıda zırhlı araç ve tank Hatay'a geldi. Araçlar buradan Afrin'e gönderilecek.

Kent merkezinde yürütülecek operasyonlarda Güneydoğu'da görev yapan tecrübeli korucular görev alacak. Söz konusu güçler gönüllüler arasından seçilecek.

2 askerimizin şehit olduğu ATAK helikopteriyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre pilotlardan merkeze gelen son ses “yangın ikazı” oldu.

Görüntülerde yangın belirtisi olmadığı için helikopterin içeriden alev aldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Menbiç konusunda terör örgütüne arka çıkan Washington ise PYD/PKK'nın Afrin'e kaydığını kabul etti.

Savunma Bakanı James Mattis'in açıklaması daha önce Pentagon'dan gelen kabulün resmi bir ağızdan teyidi anlamını taşıyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz