Cumhurbaşkanı Erdoğan: "her düşünce grubu kendi STK'sını kurar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "her düşünce grubu kendi STK'sını kurar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısında konuştu... Kanunla kurulmuş sivil toplum kuruluşlarının yeni bir düzenleme ile şekil alacağını açıkladı... 2019 seçimlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı, parti teşkilatından 'Sadakat ve teslimiyet' istedi.

Kanunla kurulmuş stk'lara yeni düzenleme yolda. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi...

" ŞİMDİ YENİ BİR HAZIRLIK VAR. BU HAZIRLIKLA DA TÜRKİYE'DE ODALAR BİRLİĞİ, AYNI ŞEKİLDE TABİPLER BİRLİĞİ BUNA BENZER BİRÇOK STK'LAR, KANUNLA KURULMUŞ OLANLAR, BUNLAR YENİ BİR DÜZENLEMEYLE, YENİ BİR ŞEKİL ALACAK VE BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE ÖYLE DEVAM EDECEK. YANİ, BU STK'LARA OTURANLAR İLANİHAYE BURADA ARTIK KALAMAYACAKLAR. HER DÜŞÜNCE GRUBU KENDİ STK'SINI KURAR, O STK'SIYLA YOLA DEVAM EDER."

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı, parti teşkilatına seslendi. Sadakat ve teslimiyet' istedi.

"EĞER BİZ KEDİ İÇİMİZDE SADAKAT, TESLİMİYET BUNLARI GERÇEKLEŞTİREMEZSEK BİZİM YOLUMUZ AÇIK DEĞİLDİR VE BURADA BAŞARIYI BEKLEMEYİN. HER ŞEYDEN ÖNCE SADAKAT VE TESLİMİYET BU İŞ İÇİN ARANAN İKİ ÖNEMLİ HUSUSİYET VE HASLETTİR. BİR BAŞKA ÖNEMLİ KONU, HESABİ Mİ OLACAĞIZ, HASBİ Mİ OLACAĞIZ? EĞER HESABİ OLURSAK YANDI KETEN HELVAM, BİR YERE GİTMEZ. HASBİ OLMAYA MECBURUZ. EĞER HERKES 'BEN' DERSE, 'BENİM BİLDİĞİM DOĞRUDUR' DERSE KUSURA BAKMA... BİZİM BU NOKTADAKİ HAREKET TARZIMIZ, 'BÜTÜN İŞLERİNİZDE İSTİŞARE EDİNİZ'DİR. İSTİŞARE EDİLİYORSA NETİCESİNE UYACAKSIN. BU İSTİŞARENİN DE NİHAİ KARARINI VERECEK OLAN KİMDİR? ORADAKİ TOPLANTININ YÖNETİCİSİ KİMSE ODUR. 'BEN DAHA İYİ BİLİRİM'. HAYIR ARKADAŞ SEN DAHA İYİ BİLMEZSİN, BİZ DAHA İYİ BİLİRİZ. BU DÜNYADAN ÇOK 'BEN'LER GELDİ, GİTTİ AMA KALICI OLMADI. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz