"Biz haklıyız onun için de güçlüyüz"

"Biz haklıyız onun için de güçlüyüz"

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'da konuştu; Afrin harekatına yönelik açıklamaları üzerinden Ana muhalafet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'na çağrı da bulunan Yıldırım, "Eğer milli ve yerli olmak istiyorsan gel sen de milli mutabakat ittifakına katıl" dedi.

YILDIRIM: "SINIR GÜVENLİĞİMİZ İÇİN YAPTIĞIMIZ BU HAREKATI KARALAMAYA, SAPTIRMAYA ÇALIŞANLAR VAR AMA BİZ HAKLIYIZ ONUN İÇİN GÜÇLÜYÜZ."

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Muğla il kongresinde konuştu; gündeminde Zeytin Dalı Operasyonu vardı...

YILDIRIM: "BİZ AFRİN BÖLGESİNE SAVAŞA GİTMEDİK. NEYE GİTTİK? ORADA YILLARDAN BERİ ARAPLARA, KÜRT KARDEŞLERİMİZE, TÜRKMENLERE ZULMEDEN, MALINI, MÜLKÜNÜ ELİNDEN ALAN, GENÇ YAŞTA KIZ, ERKEK ÇOCUKLARI ASKERE ALMAYA ZORLAYAN, ONLARI TERÖRİST YAPMAYA ÇALIŞAN ALÇAK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPTIĞI ZULÜMLERİ BİTİRMEK İÇİN GİTTİK."

Başbakan Yıldırım, Afrin harekatına yönelik açıklamaları üzerinden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi...

YILDIRIM: "SAYIN KILIÇDAROĞLU BUGÜNLERDE YERLİ VE MİLLİ OLMAKTAN BAHSEDİYOR. BİR DELİKLİ DEMİRİ, TÜFEĞİ BİLE YAPAMIYORUZ, DİYOR. TÜRKİYE NE TÜFEK NE TABANCA; TOPUNU DA İHA'SINI DA SİHA'SINI DA HELİKOPTERİNİ DE TANKINI DA YAPIYOR. UYAN ARTIK UYAN. MİLLİLİK, YERLİLİK LAFLA OLMAZ. MİLLİLİK, YERLİLİK FETÖ AĞZIYLA KONUŞMAKLA OLMAZ. MİLLİLİK, YERLİLİK PKK/PYD AĞZIYLA KONUŞMAKLA OLMAZ. EĞER MİLLİ VE YERLİ OLMAK İSTİYORSAN GEL SEN DE MİLLİ MUTABAKAT İTTİFAKINA KATIL DA BU MEZBELELİKTEN KURTAR KENDİNİ."

Yıldırım'ın hedefinde Amerika Birleşik Devletleri de vardı...

YILDIRIM: "SİVİLLERE ZARAR VERİLİYOR DİYE ÇATLAK SESLER VAR. BUNU SÖYLEYENLER ALTINDAN KALKAMAZ AFGANİSTAN'A, YEMEN'E, AFRİKA'YA BAKIN. BİNLERCE SİVİLİ YOK EDEN O İSTİLALARIN HESABINI ÖNCE SİZ BÜTÜN DÜNYAYA VERİN."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz