Soyağacı sorgulama hizmetine kota geliyor

Soyağacı sorgulama hizmetine kota geliyor

Soyağacı Sorgulama Hizmetine kota geliyor... Aşırı yoğunluk nedeniyle sistem kilitlenince hizmet askıya alınmıştı. Sistemin kapasite tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, sorunun çözümü için günlük kota uygulamasına hazırlanıyor...

Soyağacı sorgulama işlemi için milyonlarca vatandaşın bekleyişi sürüyor...

e-Devlet soyağacı sorgulama hizmeti erişime açıldığı andan itibaren vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Milyonlarca vatandaşın uygulamaya akın etmesi, e-Devlet'in aşırı yavaşlamasına ve açılmamasına neden oldu. Bunun üzerine sistem erişime kapatıldı.

Soy bilgisi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyen milyonlarca vatandaş, sistemin ne zaman açılacağını merak ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, "Toplamda 310 bin sorgulama çıktısı verildi. Böyle bir kapasitenin yürütülmesi imkansız" dedi. Kapasite tespit çalışmaları yapıldığını belirten Güner, sorgulama için günlük belirli bir kota açılacağını ve kotanın üzerindeki talebin ertesi güne aktarılacağını söyledi.

Soyağacı sorgulama hizmeti ile üretilen belgelerde kişilerin yalnızca kendilerine ait alt ve üst soy bilgileri yer alıyor. e-Devlet'in bu hizmeti sayesinde 1800'lü yıllara kadar aile geçmişi görüntülenebiliyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz