ÜNAL'dan CHP'ye ÖSO eleştirisi

ÜNAL'dan CHP'ye ÖSO eleştirisi

İktidar sözcüsü Mahir Ünal, Özgür Suriye Ordusu'na yönelik tartışmalar üzerinden Anamuhalefeti eleştirdi... İttifak çalışmalarına da değinen Ünal, yerel seçimlerin "tek zarf, tek sandık" ile yapılacağını söyledi. Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun görüşmesinde ittifak konusunun gündeme gelmediğini de açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.

Birbuçuk saat süren toplantının ardından kameraların önüne çıkan parti sözcüsü Mahir Ünal, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi verdi; ÖSO tartışmaları üzerinden Cumhuriyet halk partisi'ni eleştirdi...

ÖSO TARTIŞMALARINA CHP DEVAM EDİYOR. AKLI SELİM BİR SES YÜKSELDİ. DURSUN ÇİÇEK. BİR TARAFTAN PYD'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ KABUL ETMEK İÇİN İSTİHBARAT RAPORLARI İSTEYEN, DİĞER TARAFTAN ZEYTİN DALI HAREKATI'NI SORUNLU HALE GETİRMEK İÇİN ÖSO ÜZERİNDEN BİR TERÖR ALGISI OLUŞTURMAYA ÇALIŞAN BİR CHP VAR KARŞIMIZDA. ULUSLARARASI CAMİADA, PYD/PKK'NIN DOSTLARI İLE AYNI DİLİ KULLANAN BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ.

Ünal'a, ABD'li korgeneral Funk'un, MÜNBİÇ'ten çekilmeyeceklerine ilişkin sözleri hatırlatıldı..

BİZİM MUHATABIMIZ ABD’Lİ BİR GENERAL DEĞİL SİYASETİN KENDİSİDİR. TİLLERSON VE MCMASTER TÜRKİYE’YE GELECEK. BU GÖRÜŞMELERİN SONUCUDUR BİZİM İÇİN DİKKATE ALINMASI GEREKEN.

sözcü, MKYK toplantısında ele alınan genel seçimler ve uyum yasalarına ilişkin bilgi verdi.

UYUM YASALARI KOMİSYONLARI, 5 KOMİSYON OLARAK ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR. MİLLİ MUTABAKAT KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. SEÇİM KANUNUNUN BİR GEREĞİ OLARAK, 1 YIL ÖNCE DÜZENLENMESİ GEREKEN YASALARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR. YÜZDE 10 BARAJININ KORUNMASI HUSUSUNDA MUTABAKAT OLUŞTU.

Mahir Ünal, yerel seçimlere ilişkin de açıklama yaptı...

HEM BELEDİYE BAŞKANI HEM BELEDİYE MECLİSİ VE DİĞER UNSURLARIN TEK BİR ZARFTA YANİ OYLAMADA TEK BİR ZARF VE DOLAYISIYLA TEK BİR SANDIKTA TOPLANMASIDIR BURADA MAKSADI..

Ünal, Adalet ve kalkınma partisi ile milliyetçi hareket partisinin oluşturduğu seçim ittifak komisyonu çalışmalarının devam ettiği söyledi.

HER İKİ PARTİNİN ÜYELERİ DE GÖRÜŞMELERDEN SONRA GENEL BAŞKANLARI BİLGİLENDİRİYOR. ŞU ANDA GENEL BAŞKANLARIN ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE PLANLANMIŞ BİR GÖRÜŞME YOK.

sözcü Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nun görüşmesine ilişkin de bilgi verdi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz