Tuzla'daki kötü koku gündemde

Tuzla'daki kötü koku gündemde

İstanbul'un Tuzla ilçesinde, 25 Aralık 2017 tarihinde çevre sakinlerini hastanelere sevkeden kötü kokuya ilişkin tartışmalar devam ediyor... Cumhuriyet halk partili Akif Hamzaçebi, İlçe kırsalına dökülen zehirli kimyasal atık nedeniyle alınan önlemlerin de yetersiz kaldığını söyledi.

Aralık 2017'de Tuzla’da yayılan koku bölgede yaşayan vatandaşları paniğe sevk etmiş çok sayıda kişi hastanelerde tedavi altına alınmıştı.

Yürütülen soruşturma nedeniyle Adli Tıp Kurumu hazırladığı raporda, atığın zehirli kimyasallardan oluştuğu ve 4 vidanjör tarafından bölgeye boşaltıldığı açıklanmıştı.

Kokunun meydana geldiği gün olay yerine giden isimlerden biri de CHP'li Akif Hamzaçebi'ydi. Konuyu takip eden Hamzaçebi, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Aralık ayında çekilen fotoğrafları gösterdi.

Adli Tıp raporuyla atığı zehirli kimyasallar olduğunun tespit edildiğini hatırlatan Hamzaçebi, aradan geçen zamana rağmen alınan önleme ilişkin bölgeden çekilen son fotoğrafı da paylaştı.

Hamzaçebi, kokuya ilişkin "Nahoş koku" şeklindeki ilk açıklamaları nedeniyle İstanbul Büyükşehir belediyesi ile Tuzla Belediyesi'ni de hedef aldı. Yetkililerin kapsamlı çözüm için duruma el atmasını istedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz