Prof.Dr.Haberal ve ekibi 2 kronik organ hastasının daha umudu oldu.

Prof.Dr.Haberal ve ekibi 2 kronik organ hastasının daha umudu oldu.

Başkent Üniversitesi'nin İstanbul Hastanesi'nde yapılan başarılı böbrek nakilleriyle, 2 kronik organ hastası daha yeni bir yaşam yolculuğuna başladı...Artık hayata gülen gözlerle bakan hastalar, Başkent Üniversitesi kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı; Dünya Organ Nakli Derneği seçilmiş başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal ve ekibine şükranlarını iletti...

Başkent Üniversitesi kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı, Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Prof Dr. Mehmet Haberal ve ekibi 2 kronik organ hastasının daha umudu oldu.

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesinde yapılan başarılı böbrek nakilleriyle hastalar sağlıklı bir hayata ilk adımlarını attı.

38 yaşındaki Osman Ekşioğlu’na daha önce başka bi sağlık merkezinde annesinin böbreği nakledilmişti...Ama 2014 yılında yeniden diyalize girmeye başladı. Bu kez 34 yaşındaki Derya Ekşioğlu, eşinin donörü olmak istedi....Başkent Üniversitesi İstanbul hastanesinde gerekli tahliller yapıldıktan sonra nakil ameliyatı gerçekleşti; Ekşioğlu çifti yeni yaşamlarına “merhaba”dedi.

16 yaşındaki Alper Kaan Cengiz 2105'ten beri diyalize giriyordu, annesi 46 yaşındaki Emine Cengiz evladına böbreğini bağışlamaya karar verdi...

Başarılı geçen nakilin ardından anne oğul hayata artık gülen gözlerle bakıyor.

Teşekkürler Prof Dr Mehmet Haberal ve ekibine...

Çağrılar ise ortak..”Organlarınızı bağışlayın.Hayat kurtarın”

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz