OHAL'in uzatılmasına ilişkin tezkere görüşülecek

OHAL'in uzatılmasına ilişkin tezkere görüşülecek

Olağanüstü Hal Uygulamasının uzatılmasına ilişkin hükümet tezkeresi, bu hafta Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek... Tezkerenin kabul edilmesi halinde, uygulama 19 Ocak Cuma gününden itibaren 3 ay daha uzatılmış olacak... Meclis'te dikkatler, AK Parti ile MHP üyelerinden oluşan seçim ittifakı komisyonunda da olacak.

Siyasette hareketlilik artıyor. O hareketliliğin merkezi ise Türkiye Büyük Millet Meclisi.. Meclis'te bu hafta da yoğun bir çalışma temposu olacak.

Olağanüstü Hal uygulamasının uzatılmasına ilişkin hükümet tezkeresi, Çarşamba günü Meclis Genel Kurulu'nda ele alınacak.

Tezkerenin kabul edilmesi halinde, 19 Ocak Cuma günü süresi dolacak olan Olağanüstü Hal 3 ay daha uzatılmış olacak.

OHAL, en son, 19 Ekim 2017 Perşembe gününden geçerli olmak üzere 3 ay süre ile uzatılmıştı.

Meclis genel Kurulu'nda bu hafta ayrıca bazı uluslararası sözleşme ve anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar görüşülecek.

Parti liderleri de Salı günü meclis grup toplantılarında konuşacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Meclis Grup Toplantısının kapalı bölümünde, taşeron işçilere kadro düzenlemesi hakkında milletvekillerine bilgi verecek.

Siyasetin gündeminde seçim ittifakı da var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında geçen hafta gerçekleşen görüşmenin ardından komisyon kurulması kararı çıkmıştı.
Daha sonra komisyonda ittifak çalışmalarını yürütecek isimler de belirlendi.

AK Parti'de, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ve Parti sözcüsü Mahir Ünal, MHP'de ise, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile İstanbul Milletvekili Faruk Aksu ittifak çalışmalarını yürütecek isimler olacak.

Komisyonun bu hafta içinde ilk toplantısını yapması bekleniyor. Komisyon üyeleri , belli bir aşamaya getirdiği ittifak çalışmasını daha sonra parti liderlerine sunacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz