Trabzon'da faciadan dönüldü

Trabzon'da faciadan dönüldü

Trabzon'da faciadan kıl payı dönüldü... Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağı, iniş sonrası manevra sırasında pistten çıktı. Denize 10 metre kala yamaçta asılı kalan uçaktaki 162 yolcu ve mürettebat, kısa sürede tahliye edildi; 11 yolcu tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Uçak ve kaza yeri günün ağarması ile havadan görüntülenirken; bir süre kapatılan Trabzon Havalimanı yeniden uçuşlara açıldı.

Ankara-Trabzon seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, DÜN saat 23.30 sıralarında Trabzon Havalimanı'na iniş yaptığı sırada manevra yaparken, henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıktı. Uçak, pistin kuzey yönünde deniz tarafına yöneldi.

162 yolcu ile mürettebatın tahliye edildiği uçak, yamaca asılı kaldı. 11 yolcu, tedbir amaçlı Trabzon'daki çeşitli hastanelerde kaldırıldı.

Trabzon Havalimanı kapatılırken, uçaklar da Erzurum, Erzincan, Ordu-Giresun ve Samsun havalimanlarına yönlendirildi.

Pistten çıkan uçağın denize doğru kaymasını önlemek için önlem alındı.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uçak ve kaza yeri havadan görüntülendi. Uçağın kurtarılması için çalışma başlatıldı. Bölgeye Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait taş kamyonları ile çakıl taşı getirilerek çamurlu sahaya çakıl serildi.

Kapatılan Trabzon Havalimanı'nda sabah saatlerinde uçuşlar yeniden başladı.

Olay sırasında büyük korku ve panik yaşayan yolcular, o anları anlattı.

Bu arada, İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Trabzon Havalimanı'na iniş sırasında pistten çıkan uçakla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Soylu açıklamasında, yolcularda herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirtti "geçmiş olsun” dileğinde bulundu...

Öte yandan, Trabzon Havalimanı pisti, pist başı dönüş cebinin büyütülmesi kapsamında Kasım ayında bakıma alınmıştı. Uçuşlar çalışmaların tamamlanmasının ardından 1 Aralık 2017 tarihinde havalimanı trafiği rutin seyrine dönmüştü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz