Yıldırım parti kongresinde konuştu

Yıldırım parti kongresinde konuştu

Başbakan Binali Yıldırım partisinin Niğde İl kongresinde yaptığı konuşmada iç ve dış gelişmelere değindi, Suriye'nin kuzeyinde yaşananlarla ilgili uluslarası kamuoyuna mesaj gönderdi... Yıldırım; ''Bu ülkeye içeriden ve dışarıdan terör marifetiyle zarar vermek isteyenler, misliyle karşılığını alacaktır'' dedi...

Başbakan Binali Yıldırım partisinin Niğde İl Kongresi'nde konuştu...

Kente yaptıkları yatırımları ve 2018 hedeflerini anlatan Yıldırım, iç ve dış gelişmelere de konuşmasında geniş yer verdi.

Yıldırım, Suriye'nin kuzeyi'nde yaşanan gelişmelere değindi, terörle mücadele içerde ve dışarıda sürecek dedi..

"TÜRKİYE'NİN GÜNEY SINIRLARINDAN ÜLKEMİZE, İNSANIMIZA YAPILAN SALDIRILARIN, TACİZLERİN ELBETTE KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞINI CÜMLE ALEM BİLMELİDİR. BU ÜLKEYE İÇERİDEN VE DIŞARIDAN TERÖR MARİFETİYLE ZARAR VERMEK İSTEYENLER, MİSLİYLE KARŞILIĞINI ALACAKTIR."

Başbakan Ege Adaları üzerinden hükümeti eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi...

"KONUŞMASINDA DİYOR Kİ 'BENİM EFENDİM SÖZÜM VAR, ADALARI GERİ ALACAĞIM.' 'ADALAR BİZİM Mİ, YUNANİSTAN'IN MI ' DİYE SORU SORUYOR. SEN O SORUYU BİZE SORACAĞINA GİT DE ZAMANINDA BU ADALARI TESLİM EDENLERE SOR. BU ADALAR NE ZAMAN TESLİM EDİLDİ ORAYA ONUN HESABINI, GİT DE BU ADALARI ONLARA TESLİM EDENLERE SOR. AĞZIMI AÇTIRMA BAK, KONUŞTUM MU ALTINDAN KALKAMAZSIN."

Niğdelilerden 2019 seçimleri için oy isteyen Başbakan Yıldırım, ittifak çalışmalarına da vurgu yaptı...

"TÜRKİYE, MİLLİ MUTABAKATLA, İTTİFAKLA GÜCÜNÜ BİRLEŞTİRMEYE, BÜYÜMEYE DEVAM EDECEKTİR. BAŞKALARININ YIKICI VE ELEŞTİRİ DOLU EYLEMLERİ, BİZİ ASLA YOLUMUZDAN ÇEVİRMEYECEK."

Binali Yıldırım, Niğde'den Aksaray'a geçti...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz