Erdoğan Marmara Üniverstesi açılışında konuştu

Erdoğan Marmara Üniverstesi açılışında konuştu

Marmara Üniversitesi’nin 135. kuruluş yıldönümü programında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, "Yardımcı doçentlik ünvanının kaldırılacağını, doktoradan sonra doğrudan doçentliğe geçileceğini" söyledi... Erdoğan, FETÖ üyesi akademisyenleri de hatırlattı.

"BEN REKTÖRÜMÜZ EMİN BEY’LE ÜNİVERSİTE YILLARINDA ÇİLELER ÇEKTİK. REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTEYE BENDEN DAHA FAZLA GİDERDİ BEN O KADAR SIK GİDEMEZDİM."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü binasında "Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı"nda konuştu.

Erdoğan, konuşmasında yardımcı doçentlik ile ilgili çalışmayı açıkladı...

"YARDIMCI DOÇENTLİĞİN SADECE BİR SİYASİ KARAR OLDUĞUNU DİLE GETİRDİK. DEDİK BİR ÖYLE BİR ADIM ATALIM Kİ, ARA UNVANI ORTADAN KALDIRIP DOKTORADAN DOĞRUDAN DOÇENTLİĞE GEÇİLMESİNİ TEMİN EDECEK ÇALIŞMA YAPALIM. BÜYÜK İHTİMALLE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA PARLAMENTOYA GÖNDERİLECEK."

cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi öncesinde dershanelerin kapatılmasına da değindi...

"DERSANELERİ ELE GEÇİREN FETÖ ZİHNİYETİ BU ŞEKİLDE EN ZEKİ, PARLAK ÖĞRENCİLERİ DEVŞİREBİLECEĞİ BİR ZEMİN OLMUŞTUR. TÜRKİYE'NİN 15 TEMMUZ GİRİŞİMLERİNE GİDEN YOLU DERSANE TARTIŞMALARI ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK MÜMKÜNDÜR. FETÖ GELECEĞİMİZİ GASPETMİŞTİR. BU ÜMMETİ PARÇALAMIŞTIR. ÜNİVERSİTE KAPASİTEMİZİ TALEP EDEN HERKESİN GİDEBİLECEĞİ BİR DÜZEYE ULAŞTIRDIK."

FETÖ üyesi akademisyenleri de hatırlatan Cumhurbaşkanı, "bilim insanı özgür düşünmeli" dedi...

"ZİHNİNİZİ BELİRLİ KALIPLARIN İDEOLOJİLERİN EMRİNE VERMİŞSENİZ BİLİM ADAMI SIFATINIZI KAYBETMİŞSİNİZDİR DEMEKTİR. TÜM “BİLİM İNSANLARI BİZİM GİBİ DÜŞÜNECEKTİR” DEMİYORUM HAŞA. BEN AKLINI BU TÜR ADAMLARIN EMRİNE VERENLER İÇİN SÖYLÜYORUM."

Erdoğan, konuşmasında 2019 yılındaki seçimlerine de yer verdi.

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ'NE GİDEN SÜREÇTE VE YENİ DÖNEMDE ÇOK DAHA GÜÇLÜ, İŞE YARAR DESTEK BEKLİYORUM. BİZ DEĞERLİ KAYNAKLARINI BU ŞEKİLDE HOVARDACA HEBA EDEBİLECEK BİR ÜLKE DEĞİLİZ. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÜNİVERSİTELERİMİZDEN HER ALANDA ÇOK BÜYÜK DESTEKLER BEKLİYORUZ."

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş Belediyesi önünde yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 150 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz