Gül'den kendisine yönelik eleştirilere yanıt

Gül'den kendisine yönelik eleştirilere yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den "polemiğe girmek istemiyorum" açıklaması geldi... Gül, OHAL'in altıncı kez uzatılmasını "İnşallah son kez uzatılır" sözleriyle değerlendirdi.

ERDOĞAN: "BU TRENDEN DÜŞÜNLER, KUSURA BAKMASINLAR DÜŞTÜKLERİ YERDE KALIRLAR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerde isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışında habercilerin karşısındaydı.

GÜL: "BU KONULARLA İLGİLİ POLEMİĞE GİRMEK BANA YAKIŞMAZ. DOLAYISIYLA HER ŞEY ZATEN ORTADA. HERKES BİRBİRİNİ BİLİYOR. ONUN İÇİN POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM ARKADAŞLARLA."

"Kırgın mısınız?" sorusunu yanıtsız bırakan Gül, Anayasa Mahkemesi'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararını da değerlendirdi.

GÜL: "GAZETECİLERİN TUTUKSUZ YARGILANMASININ HEM ADALET AÇISINDAN HEM TÜRKİYE'NİN İMAJI AÇISINDAN DOĞRU OLDUĞUNU HEP SÖYLEMİŞİMDİR. BUGÜN DE O GÖRÜŞTEYİM. TÜRKİYE'NİN RAHATLAMASI VE TÜRKİYE'NİN İMAJININ İYİLEŞMESİ AÇISINDAN DA... AYRICA TABİİ Kİ HAK, HUKUK, BÜTÜN BU KONULARDA DA YARGILAMA YİNE DEVAM EDER, AMA YAZARLARIN, ÇİZERLERİN, GAZETECİLERİN TUTUKSUZ OLMASININ DOĞRU OLDUĞU KANAATİMİ HER ZAMAN SÖYLEDİM."

Gül, OHAL'in altıncı kez uzatılmasına ilişkin de "İnşallah son olur" açıklamasında bulundu.

GÜL: "TÜRKİYE'NİN ARTIK DEMOKRATİK NİZAMA GEÇTİĞİNİ BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERMESİNİN, ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR YOLU İZLEDİĞİNİ GÖSTERMESİNİN, TEKRAR REFORMCU BİR TÜRKİYE OLDUĞUNU GÖSTERMESİNİN, HEM ÖZ GÜVENİ İTİBARIYLA HEM TÜRKİYE'NİN DIŞ İLİŞKİLERİ İTİBARIYLA HEM TÜRK EKONOMİSİ İTİBARIYLA HEM DİĞER BİR ÇOK KONULARDA ÇOK DOĞRU OLACAĞINA İNANIYORUM. TABİİ Kİ ÇOK OLAĞANÜSTÜ BİR DÖNEM YAŞADI TÜRKİYE, KONTROL ALTINA ALMAK İÇİN BUNLAR GEREKLİYDİ. AMA ARTIK HER ŞEYİN NORMALLEŞTİRİLMESİ VE TÜRKİYE'DE DEMOKRASİNİN BÜTÜN FONKSİYONLARIYLA İŞLEDİĞİNİ GÖSTERMEK HERHALDE TÜRKİYE'YE ÇOK BÜYÜK İYİLİK OLUR, HERKES İÇİN DE BÜYÜK BİR ÜMİT OLUR KANAATİNDEYİM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz