70 Öğretmen hakkında gözaltı kararı alındı

70 Öğretmen hakkında gözaltı kararı alındı

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında Ankara'da 70 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi. Adana'da gözaltına alınan FETÖ şüphelisinin cep telefonu hattının, Amerika birleşik devletleri'nden geldiği tespit edildi. FETÖ'nün son günlerde artan itiraflar ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yeniden aktif olmaya çabaladığı ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı,'Halk Özel Harekat' derneği hakkında inceleme başlattı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kararname ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve örgüt ile ilişkileri belirlenen 70 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi. Zanlılardan bazıları gözaltına alındı.

Adana’da ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu tespit edilen ve hattı Amerika Birleşik Devletleri'nden tahsis edildiği belirlenen telefonu tuvalete atan zanlı yakalandı.

Şahsın "gaybubet" evinde, terör elebaşı Gülen'in örgütteki çözülmeleri önlemek amacıyla gönderdiği bir şiir de ele geçirildi.

Marmaris’te polis ve jandarma ekiplerinin ortaklaşa çalışması ile Yunanistan’a kaçmaya çalışan 4 FETÖ üyesi yakalandı.
Zanlılardan ikisi tutuklandı, diğer ikisinin sorgusu sürüyor. Kaçışı organize ettikleri belirlenen biri Suriye uyruklu 3 kişi daha gözaltına alındı.

Eskişehir'de ise örgütün Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri astsubay 2 zanlıya gözaltı işlemi uygulandı.

Bu arada, terör örgütün son günlerde itirafçılık yolu ile üyelerini, ifadeleri alındıktan sonra tekrar görevlerine iade edilmeleri için çaba gösterdiği ortaya çıktı. FETÖ'nün bu taktik ile TSK'da aktif hale gelmeyi amaçladığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı kamuoyunda HÖH olarak bilinen ve 15 Temuz Darbe girişiminin ardından adı duyulan 'Halk Özel Harekat' derneği hakkında inceleme başlattı...

Ayrıca dernekten farklı olarak kayıtlarda yer almayan ve internet üzerinden yayın yapan “Halk Özel Hareketi Derneği” hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz