Terim: Önce sol bek, ardından sürpriz olabilir

Terim: Önce sol bek, ardından sürpriz olabilir

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, transferle ligili açıklamalar yaptı. Terim, "önce sol bek, sonra bir sürpriz yapabiliriz" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya kampında transferle ilgili kulüp televizyonuna açıklama yaptı.

Deneyimli teknik adam, transferde özellikle sol bek arayışı içinde olduklarını anlatarak, "Asamoah'ın olma ihtimali zayıf gibi görünüyor. Alternatif bakıyoruz. Arkadaşlarımızla beraber dünyanın her tarafını tarıyoruz. En kısa zamanda getirmek istiyoruz. Önce sol bek. Sonra belki bir sürpriz yapabiliriz" dedi.

Terim, kadroda bulunan futbolcuların performanslarını yukarı çekmeleri gerektiğini de belirterek, "Mevcut oyuncularımızın performansını yukarı çekip, çok daha iyi performans vermelerini sağlamak bizim için başta gelen bir konudur. Şuraya kadar onlar getirmiştir, bundan sonra da onlara aittir. Hepsi de ayı ayrı iyi oyunculardır. Gelirken başkan bana 'Galatasaray'ın sana ihtiyacı var.' dediği zaman kayıtsız geldim. Kadro neyse onunla götürmek mecburiyetinde olduğumuzu biliyorum. Dolayısıyla mevcut takımıma zaten güveniyorum" diye konuştu.

Fatih Terim, kadroda bulunan futbolculardan Ryan Donk'tan beklentisi olduğunu belirterek, "Fernando sakatlandı. Alternatifini de Fernando'nun oluşturmaması lazım. Donk var. Orada bir de Selçuk var. Sahaya 11'den fazla oyuncu çıkaramazsınız. Sezonu doğru rotasyonlarla götürürseniz böylece herkes kendini önemli hisseder. Mutlu olmayan hiçbir insan gerçek performansını veremez. Sahada hem oynayacağız hem eğleneceğiz. Kaybettiğimiz zaman da bunun duygusunu yaşayacağız" ifadeseni kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz