Sofuoğlu: Yeniden şampiyon olmak istiyorum

Sofuoğlu: Yeniden şampiyon olmak istiyorum

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2017'de kaybettiği dünya şampiyonluğunu yeniden kazanmak istediğini söyledi.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Afyonkarahisar'da 1-2 Eylül'de düzenlenecek Motokros Dünya Şampiyonası'nın tanıtım toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sakatlığının geçtiğini belirten Sofuoğlu, "Önümüzde ki hafta antrenmanlara başlayacağım. Ocak aynın sonunda önce Portekiz sonra İspanya'da iki günlük test antrenmanları yapacağız. Şubat ayının son haftası da ilk yarışımız olan Dünya Şampiyonası başlıyor. Ardından Avustralya, Tayland, Avrupa ve Arjantin'de bir çok yarışlarımız olacak. Yeniden şampiyon olmak istiyorum. Şu an için her şey yolunda." diye konuştu.

Düzce'deki pisti yaparken çok zorlandıklarını aktaran milli motosikletçi, "Türkiye'nin ihtiyacı olan bir proje. Arazinin altyapısında çok çalıştık, çok masraf yaptık. Maddi olarak gücümüz olsaydı şimdiye pist biterdi. Asfaltı dökmeye hazır hale geldik. İnşallah nisan ayında asfaltı dökeriz.'' dedi.

Yetiştirdiği genç motosikletçilerin kendisinden sonra Türk bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğini dile getiren Sofuoğlu, "Toprak Razgatlıoğlu başta olmak üzere Can ve Deniz Öncü kardeşler, çok iyiler. 2018'de şampiyon olursam, kariyerimi noktalamayı düşünüyorum. 2019'da 3 sporcu bayrağı devralıp devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz