Bahçeli'den, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değerlendirmesi

Bahçeli'den, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; meclis grup toplantısında, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ne ilişkin desteğin, 2019 yılından sonra da devam edeceğini söyledi... Bahçeli'nin hedefinde anamuhalefet partisi grup yöneticisi Özgür Özel de vardı.

"BU DESTEK VE KATKIMIZ AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM 2019'DA YAPILACAK CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLETVEKİLİLĞİ GENELSEÇİMLERİNDE DE MUTLAKA DEVAME DECEKTİR "

MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündemi değiştiren açıklamalarına devam etti; "Açık açık söylüyorum" diyerek, partisinin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine desteğinin 2019 ile sınırlı kalmayacağını söyledi.

"HATTA SEÇİMLERLE SINIRLI KALMAYACAK 2019 DAN SONRAKİ BEŞ YIL BOYUNCA DA YENİ SİSTEMİN İYİCE KÖKLEŞMESİ VE KALICI HALE GELMESİ İÇİN MİLLİ VE TARİHİ SORUMLULUĞUMUZ KAPSAMINDA SÜREN İŞBİRLİĞİNİN DOĞACAK AHLAKİ İTTİFAKIN GEREĞİNİ GÖNÜL HUZURUYLA YAPACAĞIZ "
+
SES...3620 VE BİZ TÜRKÜZ DOĞRUYUZ VERDİĞİMİZ SÖZÜ SONUNA KADAR TUTARIZ

partisinin cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağını yineleyen bahçeli, hükümete bir konuda uyarıda bulundu

"2018'DE YENİ SİSTEME UYUM İÇİN GEREKİL OLAN YASAL DÜZENLEMELERİN SÜRATLA HAYATA GEÇİRİLMESİ İSE BİR BAŞKA ANA GÜNDEM MAMDESİDİR BU KONUDAKİ TERCİH VE KARARIMIZIN İSTİKAMETİ DE BELLİDİR "

Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden geriye dönüş olmayacağının altını çizdi. Ardından 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi.

" BU YOL KAPALIDIR ÇALIYI TEPESİNDEN SÜRÜMEK AHMAKLIKTIR HZ NUH'UN CEP TELEFONU KADAR HAYAL MAHSÜLÜDÜR "

"FETÖ'NÜN DÜRTMESİYLE 2019 VADELİ GERİYE DÖNÜŞ PLANLARI YAPMAK NE GÜL'ÜN HARCI NE DE GANDİLİLĞE ÖZENEN AMA KANDİL7E TUTUNAN SAYIN KILIÇDAROĞLU'NUN HARCIDIR "

Bahçeli'nin hedefinde MHP'ye yönelik sözleri nedeniyle CHP grup başkanvekili Özgür Özel de vardı.

"ALAYCI VE AYIPLI BİR AĞIZLA PATRON ÇILDIRDI KAPATIYORUZ SÖZLERİYLE İRADEMİZİ SAPTIRANLAR BİLSİNLER Kİ KENDİLERİ VE ZİHNİYETLERİ ÇUKURLARIN EN DERİNİNE UÇURUMLARIN EN DİBİNE ÇILDIRA ÇILDIRA DÜŞMÜŞLERDİR "

MHP Lideri, Amerika Birleşik devletleri'ndeki Hakan Atilla davasına yönelik sert eleştirilerini de sürdürdü.

"TEMBİHLİ JÜRİ KURDULAR BAĞIMLI HAKİM VE SAVCIYLA KOLLARI SIVADILAR TÜRKİYE'Yİ YARGILAMAYI AMAÇLADILAR FİNANS VE BANKACVILIK SİSTEMİNİ KARALAYARAK OPERASYONLARINA FARKLI BİRİ ÇERİK KATTILAR."

"AÇIKÇA SÖYLÜYORUM ABD KUMPASI TÜRKİYE'YE SÖKMEZ SİYASİ MAHKEMENİN HÜKMÜ BU AZİZ MİLLETE GEÇMEZ GEÇMEYECEKTİR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz