Antalya'da FET֒nün okulunda gizli oda bulundu

Antalya'da FET֒nün okulunda gizli oda bulundu

Antalya'nın Kemer ilçesinde kapanan FETÖ okulunda, tuvalet arkasında gizli toplantı salonu olduğu ortaya çıktı. Gizli odada, çeşitli kitaplar ve kıyafetler bulundu. Öte yandan, FETÖ'cü olduğunu itiraf eden yüzbaşı Burak Akın serbest kaldı.

Antalya'nın Kemer ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan okulda yeni ayrıntılara ulaşıldı.

FETÖ tarafından ’Güven Koleji’ adıyla ilçede işletilen özel okul, 15 Temmuz sonrası el konularak hazineye devredilmişti.

Geçen yıl Şubat ayında ilçeyi ziyaret eden dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 katlı binanın adliyeye çevrilmesi talimatını vermişti.

Tadilat çalışmaları sürerken, binanın üst katında 2 ayrı odayla birlikte bodrum kattaki tuvaletten geçilen gizli bir oda daha bulundu. Gizli odada kanepeler, çeşitli kitaplar ve kıyafetler olduğu belirlendi.

Adliye olması yönünde karar alınan binanın tekrar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilerek bu yıl Eylül ayından itibaren ortaokul olarak hizmet vermesinin planlandığı belirtildi. Binada asılı olan ’Kemer Adliyesi’ tabelası da söküldü.

Devam eden FETÖ soruşturmalarında da, örgüt üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Akın'ın ifadelerinde adı geçen yüzbaşılar Fuat Söylemez ve Abdülkadir Koçyiğit de adli kontrolle serbest kaldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz