Büyük Usta'ya veda

Büyük Usta'ya veda

Büyük Usta Münir Özkul, son yolculuğuna uğurlandı... Canlandırdığı karakterlerle milyonların gönlüne taht kuran sanatçıya ilk veda, İstanbul Harbiye'deki Muhsin Ertuğrul Sahnesinden yapıldı... Törenin ardından Teşvikiye camiinde kılınan cenaze namazına Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, milletvekilleri, sanatçının sevenleri ve dostları katıldı. Usta'nın naaşı Bakırköy Mezarlığında toprağa verildi.

Hababam sınıfının Mahmut Hocasıydı.

Bizim ailenin Yaşar Ustası.. 200’den fazla filmde rol almış, canlandırdığı her karakter ile milyonların gönlüne taht kurmuştu.

Türk sinema ve tiyatrosunun duayen ismi, Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Münir Özkul'a ilk veda Harbiye'deki Muhsin Ertuğrul Sahnesinden yapıldı.

GÜNER ÖZKUL- O HEPİMİZİN BABASIYDI. EMİNİM BURADA OLDUĞUNUZU GÖRÜP ÇOK MUTLU OLUYORDUR.ONA EN GÜZEL VEDA; ALKIŞLAR

Ailesi ve dostlarının yanı sıra sanat dünyasından isimlerin katıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı. 02:04 EŞİNİN AĞLAMASI

-ÇOK ÜZGÜNÜM.HEP YANIMDA OLMASINI İSTİYORDUM AMA ÇOK SIKINTILARI VARDI.
-TÜRK TİYATROSU,TÜRK SİNEMASI İÇİN ÇOK DEĞERLİ ÇOK ÖNEMLİ BİR İNSANDI.
- TÜRK SİNEMASINA CAN VEREN BİR OYUNCU. SADECE BİZİM MAHMUT HOCAMIZ DEĞİL. YILLAR ÖNCE ÇEKTİĞİ FİLMLERLE DE ADINI DUYURMUŞ. ONUN OĞLU OLDUK KAÇ DEFA FİLMLERDE. BÜTÜN TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLMUŞ BİR İNSAN

Büyük ustanın Türk Bayrağına sarılı naaşı törenin ardından Teşvikiye Camiine getirildi.Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu isimlerin yanısıra sanatçının sevenleri ve dostları cenaze töreninde biraraya geldi.

İZZET GÜNAY -ÇOK SAYGI DEĞER BİR BÜYÜĞÜMÜZ ASLINDA. SİZ ONU SİNEMADAN TANIYORSUNUZ AMA ONUN EN GÜZEL TARAFI EN BAŞARILI OLDUĞU TARAFI TİYATRO. HARİKA BİR OYUNCUYDU.
DEMET AKBAĞ- DHA ÇOK SEVDİĞİMİZ BÜYÜĞÜMÜZ USTAMIZ. HEM İYİ BİR OYUNCU HEM DE HERKESİN SEVDİĞİ BİRİYDİ MÜNİR ÖZKUL
HALDUN DORMEN -TÜRK SİNEMASI DEĞİL ONU KAYBEDEN TÜRK HALKI ÇÜNKÜ O TÜRK HALKININ YAKINIYDI. BABASIYDI, KOMŞUSUYDU, AMCASIYDI. O VE ADİLE NAŞİT GİBİ SANATÇILAR DÜNYA YA GELMEDİ GELEMEZ DE.

Bir grup Fenerbahçe taraftarı cenaze namazı öncesi takımlarının şapkasını giyerek Özkul'un tabutu başında saygı duruşunda bulundu.İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

"TÜRK MİLLETİNİN GÖZÜ YAŞLI. ÇOK DEĞERLİ BİR SANATÇIYI EBEDİYETE UĞURLUYORUZ"

Cenaze namazının ardından yüzlerce kişi uğurladı,efsane oyuncuyu. Cenaze aracı uzun süre kalabalık nedeniyle camiden ayrılamadı.

USTA YAŞA,MAHMUT HOCA

Büyük Ustanın naaşı,Bakırköy Mezarlığında toprağa verildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz