CHP'li Yarkadaş'tan vahim rakamlar

CHP'li Yarkadaş'tan vahim rakamlar

Cumhuriyet halk Partisi istanbul milletvekili Barış Yarkadaş cinsel suçlar ve çocuk istismarında patlama yaşandığını söyledi... Yarkadaş, geçen yıl binlerce çocuğun cinsel tacize uğradığını bildirdi.

"2016 YILINDA CİNSEL SALDIRIYA UĞRAYAN ÇOCUKLARÖRE DAHA DA ARTMIŞ..CİNSEL SALDIRIYA MARUZ KALAN ÇOCUKLARIN SAYISI 2014'DE 11095 İKEN BU SAYI 2016 16877 ULAŞMIŞ...."

CHP istanbul milletvekili Barış Yarkadaş giderek tırmanan rakamları böyle açıkladı; Türkiye istatistik kurumu'nun verileri ile çocuk istismarındaki artışa dikkati çekti..

"KURUM HENÜZ 2017 RAKAMLARINI ÇIKARMADIĞINI SÖYLEDİ..BUNUN İÇİN ÇALIŞMA YAPTIĞINI SÖYLEDİ.BUNLAR SADECE KOLLUK GÜÇLERİNE YANSIYAN RAKAMLAR BİR DE KOLUK GÜÇLERİNE YANSIMAYAN RAKAMLAR VAR..BU TABLONUN SORUMLUSU 6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR EVLENDİRİLENBLİR DİYEN SAPIKLARIN ARKASINDA DURAN ONALRII TEŞVİK EDENLERDİR..."

Yarkadaş, cinsel suçlardan hüküm giyen saldırganların sayısında da artış olduğuna işaret etti..

"2011 YILINDA CİNSEL SUÇLARDAN HÜKÜM GİYEN SAYISI 1447 KŞİ..BU SAYI 2017 DE PATLAMA YAPIYOR..CEZAEVLERİNDE BUGÜN İTİBARİYLE CİNSEL SUÇLARDAN HÜKÜM GİYEN KİŞİ SAYISI 16 BİN 487 E ÇIKMIŞ...SON 5 YILDA 11 KAT ARTIŞ GÖSTERMİŞ..."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz