Kılıçdaroğlu'nun A Haber'e yönelik sözleri

Kılıçdaroğlu'nun A Haber'e yönelik sözleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 2014 yılında Reza Zarrab'ın A Haber ekranlarında çıktığı programı eleştirirken kullandığı ifadelere hükümet kanadından art arda tepkiler geldi. Yapılan açıklamalarla kınanan Kılıçdaroğlu, medyayı kötü etkilemekle suçlandı.

"BU SAHTEKARI, ŞARLATANI HİÇ UTANMADAN TV'YE ÇIKARACAKSINIZ. ARKASINA TÜRK BAYRAĞI KOYACAKSINIZ. BİR DE TWEET ATIYORLAR, SARRAF'A ŞEREF MADALYASI TAKMALIYDIK. BUYUR TAK BAKALIM. ŞEREF MADALYASINI NEREYE TAKACAKSIN. AMA BEN SENİN BOYNUNA NE TAKACAĞIMI ÇOK İYİ BİLİYORUM"

CHP lideri'nin "Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması"nda sarfettiği bu sözlere tepki gecikmedi.

Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nu şiddetle kınadığını belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Çirkin ve seviyesiz üslup. Sorumsuzca hedef göstermesi kabul edilemez. Utanç verici bir durum" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, "Şu anda Kılıçdaroğlu, bağımsız bir genel başkan gibi konuşmuyor. Türkiye'ye karşı yürütülen uluslararası komploların, Türkiye'ye ve Türk milletine diz çöktürmek isteyen çevrelerin gönüllü işbirlikçisi ve taşeronudur. Ben soruyorum, CHP'nin genel başkanının yuları kimin elinde?" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Kılıçdaroğlu'nun belge iddialarını bir haftadır geçiştirdiğini belirterek "kah A Haber'e saldıran, kah Sarraf dosyası üzerinden Türkiye'yi yargılamaya çalışan, sonra da güya vicdanı varmış gibi de bir tablo ortaya koymaya çalışan bir çirkefle karşı karşıyayız" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise Twitter hesabından, Kılıçdaroğlu'nun A Haber'i hedef alan söyleminin medyaya yönelik bir linç olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz