Ünlü yönetmen nuri bilge ceylan diyarbakır'da kapkaça uğradı

Ünlü yönetmen nuri bilge ceylan diyarbakır'da kapkaça uğradı

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kapkaça uğradı. Ceylan’ın, çalınan 10 bin dolar değerindeki fotoğraf makinesi, polisin titiz çalışması sonucu aynı gün bulundu, kapkaççı yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, ÖNCEKİ GÜN merkez Sur ilçesi Ziya Gökalp Sokak’ta yaşandı.

Yeni filmi için zemin etüdü yapıp, fotoğraf çekmek için gittiği ilçede gezintiye çıkan yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın elinde bulunan yaklaşık 10 bin dolar değerindeki profesyonel fotoğraf makinası, arkasından yaklaşan bir şahıs tarafından kapkaç yöntemiyle çalındı.

Olay anını ve sonrasını gösteren güvenlik kamerasını inceleyen ve bu doğrultuda araştırma yapan polis, şahsın 16 yaşındaki Ş.Ç. olduğunu belirledi.

İskenderpaşa Mahallesi Telgrafhane Sokak üzerinde görülen Ş.Ç. , polisleri görür görmez kaçmaya başladı. Şahıs, kovalamaca esnasında elindeki poşet içerisinde Ceylan’a ait fotoğraf makinasını bırakarak izini kaybettirdi.

Fotoğraf makinesi Ceylan’a teslim edilirken, Ş.Ç ise yakalanarak, Çocuk Şubesine götürüldü.

Yönetmen Ceylan, birlikte fotoğraf çektirdiği Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerine teşekkür etti.

Kapkaç anı, güvenlik kameralarınca an be an kaydedildi. Görüntülerde, Ceylan’ın arkasından gelen kapkaççının makineyi çaldıktan sonra hızla uzaklaştığı görüldü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz